США не підтримають Британію у суперечці з Аргентиною через Фолкленди

Вашингтон відмовився підтримати Британію через небажання сваритися з країнами Латинської Америки, які одностайно підтримали Аргентину.

Сполучені Штати відмовилися підтримати Британію в дипломатичній суперечці з Аргентиною навколо Фолклендських островів.

Про це повідомляє газета The Times, зазначаючи, що позиція демократичної адміністрації Барака Обами діаметрально відрізняється від позиції, зайнятої майже 30 років тому республіканською адміністрацією Рональда Рейгана.

Вашингтон пояснює свою позицію небажанням сваритися з країнами Латинської Америки, які одностайно підтримали Аргентину під час нещодавнього загострення територіальної суперечки.

Причиною нової напруженості між Буенос-Айресом і Лондоном стали спроби британської компанії почати розвідку родовищ нафти на шельфі Фолклендських островів.

"Ми враховуємо не тільки нинішнє положення, але також історичну ситуацію, нашою позицією залишається нейтралітет", - заявив газеті Times представник американського Держдепартаменту. За його словами, США визнають, що фактично управління островами здійснює Сполучене Королівство, однак Вашингтон не займає ніякої позиції щодо претензій обох сторін на суверенітет над островами.

За даними Times, британські дипломати у Вашингтоні заявляють, що їх поки влаштовує така позиція Вашингтона. Проте вони додають, що якщо США підтримають ідею британсько-аргентинських переговорів з питання про суверенітет над островами, Лондон сприйме це негативно.

Як пише газета Daily Telegraph, Британія не має наміру обговорювати питання про суверенітет над Фолклендськими островами, які в Аргентині називають Мальвінськими. Позиція Лондона полягає в тому, що острови повинні залишатися британським володінням, оскільки цього бажає їх населення, британське за походженням. При цьому Сполучене Королівство готове до переговорів з Аргентиною з питань спільного видобутку нафти, оскільки розробка родовищ на шельфі неможлива без її допомоги.

Нагадаємо, 22 лютого повідомлялося, що британська нафтовидобувна платформа почала буріння в територіальних водах Фолклендських островів. Аргентина заявила про те, що цей крок є порушенням її суверенітету. На що міністр закордонних справ Британії Девід Мілібенд зауважив, що роботи з нафторозвідки в районі Фолклендських островів "повністю відповідають міжнародному праву".

Раніше президент країни Аргентини Фернандес де Кіршнер видала указ, згідно з яким влада країни наділяється правом контролю за скеруванням морських вантажів до Фолклендських островів.

У відповідь прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун попередив, що британські військові, дислоковані в районі південної Атлантики, дадуть відсіч будь-яким спробам порушити зв'язки островів із зовнішнім світом. Крім того, за даними The Daily Telegraph, Британія привела свої кораблі, розташовані в районі Фолклендів, у стан підвищеної боєготовності.

Читайте також:

Британія почала нафторозвідку у районі Фолклендів

Британський флот у стані підвищеної боєготовності: готується до війни з Аргентиною

На Балканах очікують на розміщення російської військової бази в Сербії

Карта світового тероризму: в Росії жити небезпечніше, ніж у Непалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: