США не планують розміщувати війська на спірних Курильських островах у разі їх передачі Японії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі на японських територіях розташовані вісім американських баз.

Сполучені Штати не планують розгортати свої військові підрозділи на спірних південних Курильських островах у разі, якщо Росія погодиться передати їх Японії.

Про це на прес-конференції розповів командувач ВС США в Японії генерал-лейтенант Джеррі Мартінес, передає ТАСС.

"На цьому етапі у США немає планів розміщувати там війська", - заявив він.

Наразі у Японії розташовано вісім великих американських баз. Така співпраця у військовій сфері регулюється двостороннім договором про взаємну співпрацю та безпеку від 1960 року. Загалом у Японії служать близько 47 тисяч американських військовослужбовців.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі восени 2018 року сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком назустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції