США не планують військову операцію в Киргизії

США заперечила причетність щодо розгортання військової операції у Киргизії разом з Росією.

США не планують військову операцію в Киргизії, а також нічого не знають про бажання або спроби Москви закрити Транзитний центр "Манас". Про це заявив помічник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Філіп Гордон.

Міжетнічні зіткнення почалися в місті Ош на півдні Киргизії в ніч на 11 червня. Жертвами погромів стали, за останніми офіційними даними, 187 людей, понад 1,9 тисячі отримали поранення. Охоплені конфліктом райони могли залишити до 100 тисяч біженців і вимушених переселенців. Влада Киргизії запросила у РФ допомогу.

Раніше повідомлялося про те, що США можуть взяти участь у миротворчій операції в Киргизії спільно з російськими військовослужбовцями.

"Я не думаю, що може бути спільна операція в Киргизії. Але, звичайно, у РФ і США є взаємний інтерес в республіці", - сказав Гордон, виступаючи в середу, 16 червня, у вашингтонському представництві фонду German Marshall Fund з промовою про стан російсько-американських відносин. Виступ Гордона відбувся за кілька днів до візиту в США президента РФ Дмитра Медведєва.

Відповідаючи на прохання одного з американських експертів прокоментувати бажання Росії і тиск, який вона нібито дає на уряд Киргизії з метою закрити міжнародний транзитний центр "Манас", Гордон сказав: "Нам не надходило ніяких сигналів про те, що Росія хоче чи намагається закрити цю базу".

Нагадаємо, напередодні помічник держсекретаря Філіп Кроулі заявив, що США проводять консультації з Росією щодо ситуації в Киргизії і готові надати гуманітарну допомогу республіці. За його словами, США планують брати участь у врегулюванні ситуації в Киргизії тільки в рамках міжнародних організацій і радять тимчасовому уряду щільніше співпрацювати з ООН та ОБСЄ.

Кроулі зазначив, що США вже виділили допомогу Киргизії у вигляді медикаментів, медичного обладнання та одягу на суму близько мільйона доларів. Говорячи про транзитне центрі "Манас", що забезпечує операцію в Афганістані, Кроулі зазначив, що база працює в звичайному режимі.

Минулого тижня у великому виступі з російсько-американським відносинам директор у справах Росії і Євроазіатського регіону Ради національної безпеки США Майкл Макфол заявив, що США бачать в РФ на пострадянському просторі і, зокрема, в Киргизії, повноправного партнера.

"Я був у Киргизії кілька тижнів тому і переконався, що транзитний центр "Манас" працює і надає важливу підтримку нашої місії в Афганістані", - розповів Макфол.

За його словами, адміністрація США зацікавлена в продовженні роботи центру, готова співпрацювати з Киргизією і Росією в цьому питанні і закликає сторони якнайскоріше вирішити всі питання, що перешкоджають відновленню роботи транзитного центру.

"Ми перебуваємо в стадії дуже цікавих і одночасно складних переговорів з перехідним урядом Киргизії. Росія також підтвердила прихильність співпрацювати. Ми впевнені, що це (функціонування транзитного центру "Манас") - і в інтересах США, і в інтересах Росії, і в інтересах Киргизії . Ми дивимося з обережним оптимізмом на подальшу співпрацю (у регіоні) з Росією і новим урядом Киргизії. Це послужить на користь усім. Я думаю, що це єдине місце у світі, де є і російська військова база, і американський транзитний центр ", - зазначив Макфол.

Зазначимо, поки що Сполучені Штати надають країні виключно гуманітарну допомогу, про яку офіційно попросив тимчасовий уряд Киргизії. На ці цілі вже витрачено 800 тисяч доларів. Тим часом, за словами джерела, США стежать за розвитком подій і готові реагувати на зміну ситуації.

Читайте також:

США згодні відправити до Киргизії своїх військових - бажано, разом з російськими

Влада Киргизії вже втратила рахунок загиблим, у країні День жалоби

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Киргизія попросила Росію охороняти стратегічні об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: