США не пов'язують переговори по ПРО і СНО

Переговори по СНО пов'язані зі скороченням ракетних озброєнь, ПРО ж створюється для захисту від зростаючої ракетної загрози з Близького Сходу.

США знову заявляють, що плани з розміщення елементів ПРО в Європі не пов'язані з переговорами щодо договору про скорочення наступальних озброєнь.

"Ми не вбачаємо зв'язку процесу з розміщення системи ПРО з ходом переговорів по СНО. Переговори по СНО пов'язані зі скороченням ракетних озброєнь, ПРО ж створюється для захисту від зростаючої ракетної загрози з Близького Сходу, зокрема, з Ірану", - сказав на брифінгу в держдепартаменті виконуючий обов'язки офіційного представника Гордон Дагвід.

За його словами, США обговорювали з Росією свої плани щодо ПРО і сподіваються, що російська сторона отримала відповідь на ці питання.

"ПРО спрямована не проти Росії, а проти Ірану, і ми раді обговорювати з Росією можливості її участі в цій системі, у тому числі через структури НАТО", - зазначив Дагвід.

На прохання прокоментувати хід переговорів по СНО, Дагвід підкреслив, що групи переговірників знаходяться в Женеві і до всього сказаного раніше йому додати нічого.

Термін дії договору між США і РФ про стратегічні наступальні озброєння закінчився 5 грудня 2009 року. До цього часу сторони не встигли підготувати нову угоду. В даний час переговорники знаходяться на фінальній стадії переговорів по документу.

12 лютого, прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що підтримує ідею розміщення в країні елементів системи ПРО США.

Раніше, 4 лютого, президент Румунії Траян Бесеску оголосив про згоду розмістити на території країни ракети-перехоплювачі, передбачені новою системою ПРО США. Вашингтон підтвердив плани розміщення ракет у Румунії, уточнивши при цьому, що вони спрямовані проти "можливої загрози" з боку Ірану.

Президент США Барак Обама 17 вересня 2009 оголосив про внесення змін до планів зі створення системи протиракетної оборони. США не відмовилися від розміщення наземних елементів ПРО в Європі, але відстрочили їх розгортання до 2015 року. До моменту появи перших наземних об'єктів берега Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.

Читайте також:

Росія зажадала від Болгарії пояснень з приводу розміщення американської ПРО

Болгарія зібралася встановити в себе американську ПРО

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: