США не веде переговорів про оренду військових баз в Узбекістані

Сполучені штати спростовують інформацію про переговори з Узбекистаном з приводу розміщення на його території своїх військових баз.

Вашингтон не веде з Ташкентом переговорів про відновлення оренди військової бази в республіці. Про це повідомляють місцеві ЗМІ з засланням на прес-службу посольства США в Узбекистані.

Ті переговори, які зараз ведуться, не пов'язані з вирішенням Киргизії про закриття американської авіабази "Манас", завіряють американські дипломати.

"Проходять переговори, що стосуються закупівель деяких товарів, - будівельних матеріалів, продуктів харчування і води - для військовослужбовців США, що воюють в Афганістані", - уточнив представник прес-служби. "Ми не ведемо переговори про використання військової бази в Узбекистані", - підкреслив він.

Раніше анонімне джерело в Пентагоні повідомляло, що у зв'язку із закриттям авіабази США на території Киргизії Америка шукає альтернативний варіант для перекидання вантажів до Афганістану і розглядає можливість відновлення співпраці з Ташкентом.

Киргизька влада дає американцям 180 днів для виведення військ з бази "Манас", яку вони займали з 2002 року для підтримки військ в Афганістані.

База в Киргизії залишалася єдиним військовим об'єктом США в Центральній Азії. Її втрата, за словами багатьох аналітиків, ускладнить положення США в Афганістані. Нова американська адміністрація якраз мала намір збільшити контингент військ в Афганістані, змінивши акцент війни з тероризмом з Іраку на Афганістан.

Читайте також:
Парламентський комітет в Киргизії схвалив виведення авіабази США
Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР
Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: