США не відмовляться від ПРО заради скорочення ядерного арсеналу РФ

Категорична заява Вашингтона пролунала на тлі третього раунду російсько-американських консультацій з розробки нового спільного документу по СНО.

Адміністрація Барака Обами не погоджується на пропозицію Росії зв'язати скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з вирішенням питань розміщення американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, повідомив офіційний представник держдепартаменту США Ян Келлі.

Раніше російський президент Дмитро Мєдвєдєв запропонував "пов'язати готовність Росії скоротити ядерну боєголовку і носії з відмовою Вашингтона від розміщення ПРО".

Категорична заява Вашингтона пролунала на тлі третього раунду російсько-американських консультацій з розробки нового спільного документу по СНО, що проходить в Женеві. Термін старого договору СНО-1, підписаного в 1991 році, закінчується в грудні 2009 року.

Келлі зазначив, що США поки не прийняли остаточного рішення щодо розміщення ПРО в Європі. За його словами, необхідність в цьому відпаде, якщо зникне загроза, для відображення якої призначена система.

У Держдепартаменті США підкреслили, що пороги скорочення СНО, які у даний момент обговорюють представники російської та американської сторін, набагато нижче встановлених раніше в рамках СНО-1. "Нам потрібні значні скорочення", - підкреслив Ян Келлі.

Як повідомлялося 20 червня, Росія готова скоротити свої стратегічні носії у декілька разів у порівнянні з СНО-1.

Про це заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв. Він додав, що розраховує під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою в липні у Москві отримати відповіді на питання про розробку нового договору зі стратегічного наступального озброєння (СНО).

"Ми готові скоротити наші стратегічні носії у декілька разів по відношенню до договору СНО-1. Що ж до пов'язаних з цими носіями боєзарядів, то їх кількість повинна бути нижчою за рівень передбаченого відповідним московським договором 2002 року", - сказав Мєдвєдєв.

Читайте також:

РФ скоротить ядерний арсенал в обмін на відмову США від ПРО

Росія збирається відмовитися від ядерної зброї

Росія виміряла потужність ядерної зброї, яку випробувала КНДР

Росія не прийматиме участі у гонці озброєнь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: