США не визнали вибори у Білорусі легітимними

США стурбовані тим, що влада застосувала надмірну силу для розгону мітингів після голосування.

 США не можуть визнати результати виборів президента Білорусі легітимними. Про це 20 грудня заявив прес-секретар Держдепартаменту США Філіп Кроулі.

Він також зазначив, що США стурбовані тим, що влада застосувала надмірну силу для розгону мітингів після голосування.

У той же час голова Європарламенту Єжи Бузек заявив у зв'язку результатом президентських виборів у Білорусі, що ця країна залишається останньою авторитарною державою Європи.

"Урядові Лукашенко явно не вистачає демократичної легітимності й, на жаль, (Білорусь)  залишається останньою авторитарною державою Європи", - сказано в заяві Бузека.

Від імені Європарламенту він висловив "глибоку солідарність з громадянським суспільством, демократичною опозицією і всіма громадянами Білорусі, які прагнуть до незалежної, відкритої й демократичної Білорусі, заснованої на верховенстві закону і повазі прав людини".

Бузек також засудив "надмірне та непропорційне" застосування сили з боку білоруської влади.

Як повідомлялось, Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) також не визнала вибори президента Білорусі легітимними.

Президентські вибори в Білорусі відбулися 19 грудня.Чинний президент Олександр Лукашенко, за попередніми даними, набирає 79,67% голосів.

Опозиція влаштувала в неділю в Мінську несанкціонований мітинг і зробила спробу штурму Будинку уряду. В результаті розгону акції були затримані сотні людей, включаючи опозиційних лідерів.

Читайте також:

У Мінську міліція розігнала новий мітинг опозиції

Лукашенко заявив, що недолугої демократії в Білорусі більше не буде

Росія не хоче втручатися в ситуацію у Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: