США не заперечуватимуть обмін територіями між Сербією і Косовом – Болтон

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американці підтримають ініціативу, якщо вона не провокуватиме збройного протистояння.

Вашингтон не буде втручатися в переговори щодо обміну територією між Сербією і Косово. Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон, передає Європейська правда.

"Якщо дві сторони зможуть домовитися, ми не виключаємо територіальні поправки. Ми не будемо заважати вирішенню і не думаю, що в Європі хтось буде. Якщо дві сторони зможуть досягти прийнятного для них рішення, ми його підтримаємо", - пояснив Болтон.

ВідеоУкраїнський миротворчий контингент у Косово взяв участь у спільних з поляками навчаннях

Президент Сербії Александар Вучич минулого місяця висунув ідею розділу Косова, яке проголосило незалежність від Сербії в 2008 році. Найбільш часто обговорюваний сценарій передбачає визнання півночі Косова частиною Сербії. Косово хоче одностороннього приєднання етнічно албанської частини південної Сербії. Така перспектива, як багато хто побоюється, викличе насильство на нестабільних Балканах. Більшість з 1,8 мільйона мешканців Косова є етнічними албанцями, однак на території проживають інші етнічні групи, зокрема серби.

Як повідомлялося, у Косові збільшується напруга навколо неконтрольованих владою краю північних районів. В зазіханні на них косівські албанці та серби звинуватили одне одного.

Фотогалерея У Косові опозиціонери застосували сльозогіний газ під час засідання парламенту (5 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції