Америка не згодна з позицією РФ щодо послідовності розміщення ПРО в Європі

Систему ПРО слід вибудовувати одночасно з оцінкою ракетних загроз, вважають у Вашингтоні.

США вважають, що аналіз ракетних ризиків і створення системи ПРО повинні здійснюватися одночасно. "Ми хочемо бачити нашу роботу по спільній оцінці ракетних загроз і переговори про прагматичному співпрацю щодо ПРО, що йдуть одночасно і в паралельному ключі", - заявила заступник державного секретаря США Еллен Таушер.

Раніше російська сторона неодноразово висловлювала думку про те, що спочатку необхідно провести спільний аналіз ризиків і погроз і тільки потім приступати до можливої роботи по створенню систем протиракетної оборони.

Еллен Таушер у зв'язку з цим відзначила, що США готові працювати разом з Росією. "Ми віддані роботі над конкретними ідеями співробітництва в області протиракетної оборони з Росією", - сказала вона.

Вашингтон переглянув плани розгортання у Східній Європі системи ПРО, але при цьому у Польщі в місті Мораг поблизу російського кордону взявся встановлювати зенітно-ракетний комплекс Patriot, що не знайшло розуміння в Москві.

Таушер заявила, що "ротація ракет Patriot до Польщі здійснюється для проведення підготовки та навчання. Розташування першого пункту ротації було визначено з причин тилового забезпечення ... Як ви знаєте, 8 лютого США завершили переговори з Польщею про протокол, вносить поправки в оригінальне угоду про обороні проти балістичних ракет, що передбачає розміщення комплексу SМ-3 наземного базування до 2018 року ".

За укладеним у 2008 році угоди, яка встановлюється в Польщі батарея не несе боєзарядів, а постійне місце її дислокації - у Німеччині. Батарея буде дислокуватися в Польщі чотири рази на рік по одному місяцю. Перша її "відрядження" закінчується 16 червня. У такому режимі вона буде розміщуватися в Польщі до 2012 року, після чого, як очікує Варшава, залишиться на польській території на постійній основі.

Представники США заявили, що в Моразі батарею поки не планується оснащувати боєзарядами. "Перед тим, як побігти, треба спочатку піти. Так що ми починаємо цю операцію в такому вигляді, але надалі батарея буде оснащена справжніми ракетами", - заявив посол США в Польщі Лі Фейнштейн. Розміщення цієї батареї не пов'язане з переговорами, які США продовжують вести з Польщею і іншими колишніми соцкраїнами про плани по будівництву системи ПРО, проти яких різко заперечує Москва.

Розміщення американських ракет Patriot стало однією з основних тем спільного засідання зовнішньополітичних комітетів Державної думи Федеральних Зборів Росії та Сейму Польщі, який відкривається 27 травня у Варшаві. Парламентаріям належить також обговорити питання історії та покращення добросусідських відносин між Росією і Польщею.

Незважаючи на вже почалося розгортання зенітно-ракетного комплексу Patriot, Росія поки не зважилася на встановлення в Калінінградській області оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Іскандер", хоча такі загрози раніше звучали.

Читайте також:

"Рада мудреців" НАТО представила нову стратегію Альянсу

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

Пентагон визначив пріоритети-2011: винищувачі, кораблі та розвідка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: