США виведуть війська з Афганістану до 2017 року

Наразі очікуюється, що Обама відправить до Афганістану 30-тисячне підкріплення.

США сподіваються до 2017 року вивести свої війська з Афганістану, повідомили у Вашингтоні незадовго до того, як президент Барак Обама повинен оголосити про свою нову афганську стратегію. Операція, яка триває вже вісім років, не буде тривати ще вісім, пообіцяв прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс.

У найближчий вівторок Барак Обама виступить у телеефірі із заявами з приводу афганської війни. Вона все більше втрачає популярність, і президент, що робить ставку на активізацію боротьби з талібами, спробує пояснити свою стратегію громадянам. Як очікується, він оголосить про відправку до Афганістану 30-тисячного підкріплення.

Обама, судячи з усього, пообіцяє прискорити підготовку афганських сил безпеки, без яких американці не зможуть покинути країну. Проте президент напевно не стане говорити про конкретні терміни виведення військ. Тим не менш, у Білому домі вже дають зрозуміти, що операція повинна закінчитися в найближчі роки.

"Наша робота в Афганістані триває вже дев'ятий рік, - зазначив Роберт Гіббс. - Ми не збираємося залишатися там ще на вісім чи дев'ять років. Термін нашого перебування там буде обмежений, людям важливо це розуміти".

За словами Гіббса, в довгостроковій перспективі війна в Афганістані для США є неприйнятною через високі втрати і величезні витрати. Лише в минулому червні на операцію пішло 6,7 млрд доларів, повідомив прес-секретар. За оцінками Білого дому, відправлення кожного додаткового бійця в Афганістан обходиться скарбниці в мільйон доларів на рік.

З огляду на зростаючий дефіцит американського бюджету і невдоволення громадян високими витратами уряду, збільшення контингенту в Афганістані може стати для Барака Обами ризикованим кроком. Республіканці вже готуються скористатися цим, щоб отримати перевагу перед демократами на проміжних виборах до Конгресу в листопаді 2010 року.

Від Обами чекають також, що він натисне на афганського президента Хаміда Карзая, щоб той активніше боровся з корупцією у своєму уряді і швидше готував сили безпеки, покликані підтримувати порядок після відходу американців. Гіббс підтвердив, що Обама у своєму виступі буде говорити про керівництво Афганістану.

В даний час насильство в Афганістані досягло найвищого рівня з 2001 року: саме тоді міжнародні сили під керівництвом американців вторглися в країну, щоб повалити режим талібів і знайти лідерів "Аль-Каїди", відповідальних за теракти 11 вересня 2001 року, які переховуються в країні.

Барак Обама присвятив розробці нової стратегії в Афганістані останні три місяці. Критики дорікають йому щодо повільності, через яку і ситуація погіршилася. Обама, однак, перекладає провину на адміністрацію свого попередника Джорджа Буша, яка не приділяла належної уваги ситуації в Афганістані.

Читайте також:

Обама має намір послати додаткові війська в Афганістан

10 країн НАТО вирішили збільшити контингент в Афганістані

Обама планує завершити військову операцію в Афганістані

Обама діє в Афганістані за планом Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: