США офіційно оголосили про вихід із важливого ракетного договору з Росією і заявили про "повну відповідальность" Москви за це

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З відповідною заявою виступив американський держсекретар Майк Помпео.

США в п'ятницю, 2 серпня, офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Про це оголосив глава американського зовнішньополітичного відомства Майк Помпео.

При цьому він звинуватив Москву в зриві наявних домовленостей.

"2 лютого 2019 року США дали Росії шість місяців на те, щоб повернутися до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Росія відмовилася, тому договір припиняє дію сьогодні. США не може бути учасником договору, коли інші його порушують. Росія несе повну відповідальність за це", - написав Помпео на своєму мікроблозі в Twitter.

Своєю чергою в російському МЗС також офіційно підтвердили, що дія ДРСМД припинено з 2 серпня. Зовнішньополітичне відомство РФ підкреслило, що це відбулося з ініціативи США.

Нагадаємо, в грудні 2018 року США зажадали від Росії знищити нові крилаті ракети типу 9М729, які, на думку Вашингтона та його союзників у НАТО, порушують норми ДРСМД.

Москва ж у відповідь заявила, що технічні характеристики цих ракет знаходяться в межах дозволених ДРСМД параметрів.

Вже у лютому 2019 США оголосили про початок офіційної процедури розірвання Договору, яка розрахована на шість місяців. У відповідь Росія призупинила участь в ДРСМД.

Відео У НАТО попередили німців про нову російську ракету середньої дальності з ядерним боєзарядом

Зона її досяжності сягає Берліна, Мюнхена та Франкфурта-на-Майні. Генсек альянсу каже, йдеться про пересувну систему. Де вона наразі базується, він не поточнив. Утім зазначив, її дуже легко приховати від систем стеження. Саме тому наполягає, аби європейці зробили усе можливе, щоб переконати Москву остаточно не розривати договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.    

У НАТО попередили німців про нову російську ракету середньої дальності з ядерним боєзарядом

Залиште свій коментар

Вибір редакції