США офіційно призупиняють участь в ракетній угоді з Росією

Дата публікації
Перегляди
3056
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США офіційно призупиняють участь в ракетній угоді з Росією

Фото: pixabay.com

Договір діяв з часів Холодної війни.

Сполучені Штати заявили, що призупиняють участь у договорі з Росією про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. 

Про це повідомляє прес-служба НАТО.

Йдеться про те, що США призупиняють виконання своїх зобов'язань в рамках ДРСМ через порушення Росією своїх, зокрема розміщення заборонених договором ракет в різних точках. США своїми діями дають РФ півроку, аби та почала виконувати умови угоди. Якщо цього не буде зроблено, то через півроку Штати автоматично припинять участь у ДРСМ.

Держсекретар Майк Помпео заявив, що Росія роками порушує умови договору. Тому США змушені почати процес призупинення участі у ньому.

Останніми місяцями між США та Росією точилися дискусії щодо договору про ліквідацію. Сторони звинувачують одне одну у порушенні ДРСМ, проте протягом тривалого часу намагалися дипломатично вирішити питання збереження угоди.

США першими оголосили, що збираються виходити з угоди, адже Росія не припиняє порушувати його умови. Росія, тим часом, критикує Штати у розміщенні ракет у Європі, а також у наявності у них озброєння, схожого на балістичні ракети середньої дальності.

У четвер, 31 січня, заступниця державного секретаря США Андреа Томпсон і заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков під час зустрічі констатували, що прогресу щодо збереження ДРСМ у перемовинах немає.

У п'ятницю, 1 лютого, американські ЗМІ повідомили, що Росія розгорнула чотири додаткових дивізіони заборонених договором крилатих ракет.

США почнуть вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності

США почнуть вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності

Нагадаємо, у середу, 16 січня, США оголосили, що мають намір розпочати вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) 2 лютого. Процес триватиме близько півроку. Цьому передувало звинувачення Росії у порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3056
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація