США офіційно звинуватили три країни у втручанні в президентські вибори

США офіційно звинуватили три країни у втручанні в президентські вибори

Associated Press

За даними контррозвідки, Росія, Китай та Іран становлять загрозу для виборів у США.

США офіційно звинуватили три країни у намаганнях втрутитися у вибори американського президента, заплановані на початок листопада 2020 року.

Про це п'ятницю, 24 липня, заявив директор Національного центру контррозвідки та безпеки країни Вільям Еваніна, повідомляє The New York Times.

"У першу чергу нас цікавлять Китай, Росія та Іран, хоча інші держави та недержавні суб'єкти також можуть завдати шкоди нашому виборчому процесу", - сказав Еваніна.

Зокрема, за даними контррозвідки, Китай використав свій вплив "для формування політичного середовища у США", а також для тиску на політиків, які "на думку КНР, суперечать її інтересам".

Росію Еваніна звинуватив у "поширенні дезінформації в Америці, яка покликана підірвати довіру до демократичного процесу", а Іран, за його словами, є новим суб'єктом втручання у вибори, який прагне поширити дезінформацію у Мережі, щоб "підірвати демократичні інститути та розділити країну напередодні виборів"

Нагадаємо, що зв'язки між Китаєм та США погіршилися з низки питань, починаючи від нової пандемії коронавірусу і завершуючи торговою і діловою практикою Пекіна і його територіальними претензіями в Південно-Китайському морі до придушення в Гонконзі і в далекому західному регіоні Синьцзяна. 

Так, у п'ятницю Китай наказав США закрити своє представництво в Ченду, і рішення таке він ухвалив у відповідь на вимогу закрити китайське консульство в Х'юстоні.

У Трампа використали архівні фото Революції Гідності для соціальної реклами

У Трампа використали архівні фото Революції Гідності для соціальної реклами