США оприлюднили супутникові знімки, які підтверджують причетність Ірану до атак на саудівський нафтозавод

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для атаки використовувались бойові дрони.

Уряд США опублікував супутникові знімки, які підтверджують причетність Ірану до атаки на нафтозавод державної компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco.

Про це пише Business Insider.

США опублікували знімки нафтопереробного заводу у містах Абкайке та Хурайсе до та після нападу. За словами чиновників, вони свідчать, що атака була здійснена з півночі або північного заходу. Таким чином дрони прилетіли з боку Ірану або Іраку, а не з боку Ємену, де місцеві бойовики-хусити взяли відповідальність за напад, оскільки ті розташовані на півдні.

наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_1
Associated Press
наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_2
Associated Press
наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_3
Associated Press
наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_5
Associated Press
наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_6
Associated Press
наслідки атаки на нафтозавод у Саудівській Аравії_4
Associated Press

Також чиновники зазначили, що, окрім дронів, було здійснено і ракетний напад, зокрема було випущено близько 12 ракет та 20 дронів. Водночас, не всі вони потрапили у ціль і дослідження цих ракет дозволить встановити нападників.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії 14 вересня сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об'єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронів. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco - державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody's Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі - чистий прибуток Saudi Aramco склав $111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узяті.

Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

Відео Саудівська Аравія удвічі скоротила видобуток нафти через атаку дронів на заводи

Через це підскочили ціни пального на світовому ринку. А сталося все через атаку дронами двох нафтових об'єктів країни. Серед них і найбільший в світі нафтопереробний завод. Полум'я пожежникам вдалося взяти під контроль. У Саудівській Аравії заспокоюють: скорочення видобутку – це лише заходи безпеки, триватимуть вони кілька днів.    

Саудівська Аравія удвічі скоротила видобуток нафти через атаку дронів на заводи

Залиште свій коментар

Вибір редакції