США опублікували відео із доказами причетності Ірану до вибухів на танкерах в Оманській затоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На відео іранські підрозділи знімали з одного з танкерів міну, яка не розірвалася.

Військові США опублікували відео із доказами причетності іранських підрозділів до підриву двох нафтових танкерів в Оманській затоці.

Відповідне відео оприлюднило Центральне командування Збройних сил США.

Там повідомили, що обидва танкери перебували у міжнародних водах, а військовий корабель США перебував за 40 морських миль (74 кілометри) від них.

Американські військові зазначили, що їхній літак-розвідник виявив біля одного з танкерів іранський патрульний катер, члени екіпажу якого знімали міну, що не розірвалась, з борту судна. Окрім цього, іранці також забрали і екіпаж одного з танкерів – інший врятував американський корабель.

"США і наші партнери в регіоні вживатимуть усіх необхідних заходів для захисту себе і своїх інтересів. Сьогоднішні атаки представляють собою явну загрозу міжнародній свободі судноплавства та вільній торгівлі", - повідомили у Центральному командуванні США.

Нагадаємо, у затоці Омана 13 червня з двох танкерів надійшли сигнали лиха. За даними арабських ЗМІ, на суднах, що були поблизу берегів Ірану, сталися вибухи і почалася пожежа. Вони ж повідомляють, що по одному з танкерів була випущена торпеда, другий постраждав від вибуху магнітної міни.

Атаки зазнали танкер Front Altair норвезької компанії Frontline, а також танкер Kokuka Courageous, яким володіє японська транспортна компанія Kunihana Sangyo. В результаті атаки спалахнули пожежі, а норвезьке судно затонуло. На його борту перебували 23 людини - переважно громадяни Грузії, Росії та Філіппін. Вони, як і близько двох десятків моряків-філіппінців, які перебували на борту японського судна, були врятовані та евакуйовані. В Японії та Норвегії вже офіційно підтвердили, що танкери належать компаніям цих країн. Уряд Сполучених Штатів вважає Іран відповідальним за напади на танкери в Оманській затоці.

ВідеоООН збирає радбез через вибухи в Оманській затоці

Два нафтових танкери подали сигнали біди і повідомили про напад. Ідеться про кораблі "Кокука Карейджес", що плив із вантажем метанолу, та "Фронт Альтаїр", що перевозив 75 тисяч тонн нафти. На кадрах із місця події видно хмару диму, що здіймається над одним із танкерів. За деякими повідомленнями, пожежа почалася через торпеду, що влучила в борт.  

ООН збирає радбез через вибухи в Оманській затоці

Залиште свій коментар

Вибір редакції