США озброять Близький Схід

Адміністрація Джорджа Буша готується оголосити про постачання новітніх удосконалених американських озброєнь союзникам США в районі Персидської затоки.

Бомба з системою супутникового наведення JDAM (Фото: www.waronline.org)
США поставлять на Близький Схід авіабомби з системою супутникового наведення JDAM. (Фото: www.waronline.org)
Адміністрація Джорджа Буша готується оголосити про постачання новітніх удосконалених американських озброєнь союзникам США в районі Персидської затоки, повідомила у суботу телекомпанія NBC.

За даними газети Washington Post, поставки буде здійснено до шести держав регіону на суму не менше 20 мільярдів доларів, що зробить майбутню збройну операцію найбільшою за весь час адміністрації Буша.

Як стало відомо телекомпанії CNN, поставки США вперше включають важкі авіабомби зі супутниковим наведенням JDAM вагою 250 кілограм і одна тонна.

У межах операції йдеться про військові судна й тактичні протиракетні комплекси Patriot вдосконаленої модифікації, повідомляє CNN. 

З посиланням на неназваних високопоставлених представників адміністрації Буша телекомпанія CBN повідомила, що плани Вашинґтона оприлюднить держсекретар США Кондоліза Райс перед її поїздкою на Близький Схід, що починається в понеділок. 

У поїздці до регіону Райс супроводжуватиме міністр оборони США Роберт Гейтс.

Будь-яких подробиць про характер озброєнь і обсяги поставок телекомпанія не повідомляє, наголошуючи, що таким своїм кроком адміністрація Буша має намір зміцнити позиції своїх союзників щодо військового потенціалу Ірану. 

Кондоліза Райс
Архів
Кондоліза Райс має оголосити про намір Сполучених Штатів до поїздки на Близький Схід.
NBC також повідомляє , що плани Вашинґтона можуть викликати протидію з боку Ізраїлю й частини конгресу США – вони побоюються, що поставки новітніх озброєнь арабським державам, включно зі Саудівської Аравією, надалі можуть скласти загрозу для ізраїльської безпеки, але адміністрація враховує це й супроводжуватиме операцію рядом обмежень, як, наприклад, обмеження на дальність і потужність бомб із лазерним наведенням і вимога не зберігати такі озброєння на військових базах поблизу кордонів Ізраїлю.

При цьому телекомпанія нагадує про недавні слова глави Пентагону Роберта Гейтса, який повідомив Ізраїль, що арабські держави мають нагоду одержати такі озброєння з інших країн, включно з Росією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: