США передали РФ список претензій перед заявою про бажання вийти з договору про ліквідацію ракет

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нібито виходом з договору про ДРСМД Сполучені Штати хочуть компенсувати наявність у азіатських країн ракет середньої і меншої дальності.

США незадовго до оголошення про плани вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) представили докладний список своїх претензій в частині виконання Росією договору.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, - пише російський Інтерфакс.

"Буквально тиждень тому, за кілька днів до того, як було оголошено про намір вийти з ДРСМД, американці через своє посольство в Москві передали до МЗС Росії розгорнутий перелік питань, які викликають у них підозри. Нарешті, нам його дали - у відповідь на наші прохання надати те, що їх турбує і на підставі чого вони роблять висновок про наше недотримання договору", - сказав Лавров.

"Ми розіслали цей перелік в міністерство оборони Росії і інші відомства, які повинні подивитися на ці претензії, розпочали роботу по підготовці відповіді на американські занепокоєння", - додав він.

Глава російського МЗС також розповів, що, мовляв, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон в ході зустрічей в Москві минулого тижня дав зрозуміти, що виходом з договору про РСМД Сполучені Штати хочуть компенсувати наявність у азіатських країн ракет середньої і меншої дальності.

ВідеоДоговір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

Під час зустрічі господар Кремля запитав, чи не з’їв орлан, зображений на американському гербі, гілку з оливками, що символізують миролюбну політику. Болтон відповів, що сам до Москви приїхав без оливкової гілки. Зустріч відбулася на тлі погроз Вашингтона розірвати спільний договір про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії.

Договір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

20 жовтня Трамп заявив, що має намір вивести США з ДРСМД. "Ми вийдемо з угоди, а потім будемо розробляти озброєння", - сказав він. У той же час, він підкреслив, що такі розробки не будуть вестися, якщо РФ і КНР погодяться на укладення нової угоди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції