США переправили двох в'язнів Гуантанамо до Швейцарії

Швейцарська сторона погодилася прийняти у себе двох братів-мусульман китайського походження.

Влада США переправила до Швейцарії двох уйгурів, які знаходилися у військовій в'язниці в Гуантанамо.

Про це повідомив офіційний представник Міністерства юстиції США.

Імена затриманих не уточнювалися з міркувань конфіденційності, проте раніше адміністрація Обами заявляла про те, що швейцарська сторона погодилася прийняти у себе двох братів-мусульман китайського походження - Аркін Махмуда і Бахтіяров Махнути.

У в'язниці на американській базі Гунтанамо залишаються близько 180 ув'язнених, у тому числі п'ять уйгурів. Починаючи з 2002 року, в різні країни світу було переправлено більше 570 її колишніх в'язнів.

Як повідомлялося, напередодні США відправили трьох ув'язнених військової в'язниці на Кубев до Грузії. Як повідомили в Тбілісі екс-в'язні, які прибули - вихідці з близькосхідних країн. Вони "будуть вільні, будуть жити як звичайні громадяни і будуть мати постійний зв'язок зі своїми сім'ями". Тим не менше, виїзд за межі Грузії їм буде заборонений.

Нагадаємо, закриття в'язниці на базі Гуантанамо (Куба), було однією з головних передвиборних обіцянок президента США Барака Обами. Правозахисники неодноразово критикували владу США за серйозні порушення прав людини відносно в'язнів в'язниці.

У травні в спеціальній промові, присвяченій проблемам національної безпеки, Обама заявив, що в'язниця Гуантанамо буде закрита до січня 2010 року. При цьому він пообіцяв, що жоден з ув'язнених, які представляють загрозу безпеці США, не вийде на свободу.

Передбачалося, що з 240 в'язнів Гуантанамо близько 50 будуть відправлені до країн ЄС. Проте, вже у листопаді Обама визнав, що його адміністрація не зможе закрити в'язницю Гуантанамо в намічений термін.

Читайте також:

США не можуть знайти кошти на закриття в'язниці в Гуантанамо

Екс-радник Буша пишається, що в США катували підозрюваних у тероризмі

Британія посварилася з США, оприлюднивши секретні матеріали допиту в'язня Гуантанамо

Поставлено під сумнів офіційну версію про самогубства в'язнів Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: