США "перезавантажать" відносини Росії і НАТО

В США заявили про бажання "перезавантажити" відносини Росії з НАТО, щоб підвищити співробітництво у ряді стратегічних питань.

США побачили можливість для "перезавантаження" відносин Росії з НАТО на майбутньому засіданні Ради Росія-НАТО, яке відбудеться цього тижня в Лісабоні.

Про це заявив постійний представник США при НАТО Іво Даалдер.

"Це можливість для Росії та країн НАТО зробити "перезавантаження". Ми провели "перезавантаження" на двосторонньому рівні з Росією. Відверто кажучи, відносини Росії з багатьма країнами НАТО істотно покращали в останній рік. Але відносин з країнами НАТО в рамках Ради Росія-НАТО не вистачало. Ми бачимо в цьому можливість перейти на новий щабель в наших відносинах, фокусуючись на труднощах і обговорюючи їх, рухаючись до практичного співробітництва в цілому ряді питань", - сказав Даалдер.

Він також зазначив, що НАТО і Росія протягом року працювали над аналізом загальних проблем у сфері безпеки, таких як піратство, тероризм, загроза розповсюдження зброї масового знищення.

"Це рев'ю має бути завершене і схвалене главами країн та урядів, що дозволить нам перейти до спільних практичних дій щодо вирішення цих проблем", - зазначив він.

Крім того, підкреслив Даалдер, США розраховують на посилення співпраці Росії і країн НАТО в Афганістані.

"Ми також збираємося посилити нашу співпрацю в Афганістані, де, як ми очікуємо, буде підписано нову угоду про військовий транзит між РФ і НАТО, яка дозволить транспортувати ще більше вантажів до Афганістану через російську територію. Ми також сподіваємося на можливість обслуговування російськими фахівцями вертольотів в Афганістані, оскільки більша частина, якщо не всі вертольоти афганської армії, - російські", - нагадав він.

Як повідомлялося раніше, Росія і НАТО майже завершили роботу над спільним оглядом загроз XXI століття, але не досягли спільного бачення характеру ракетних загроз.

Читайте також:

Росія і НАТО не зійшлися в баченні ракетних загроз

США пообіцяли Росії провести договір про СНО через Сенат

Росія має намір остаточно помиритися зі США

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: