США підбурюють світову спільноту виступити проти КНДР

Вашингтон домагається, щоб із заявами, які засуджують курс Пхеньяну, виступили АСЕАН, "велика вісімка", "велика двадцятка" і низка інших "дорадчих органів".

США представлять нову дипломатичну стратегію тиску на КНДР у світлі офіційних висновків уряду Республіки Корея про причини загибелі його корвета "Чхонан".

Про це повідомив високопоставлений співробітник держдепартаменту США, розмовляючи з журналістами на шляху з Сеулу до Вашингтона. Цей представник супроводжував держсекретаря США Хілларі Клінтон в її турне по країнах Азії.

У рамках цієї поїздки глава зовнішньополітичного відомства США відвідала Японію, Китай і Південну Корею.

"Ми знаходимося в процесі конструювання дипломатичної стратегії, в яку будуть залучені не тільки ключові країни-члени Ради Безпеки ООН, але й інші - в регіоні", - заявив згаданий високопоставлений американський дипломат.

Як він уточнив, Вашингтон, зокрема, домагається в даний час того, щоб із заявами, які засуджують курс Пхеньяну, на який Сеул поклав відповідальність за загибель корвета "Чхонан", виступили АСЕАН, "велика вісімка", "велика двадцятка" і низка інших "дорадчих органів".

Мета такої діяльності - отримати "як можна більш серйозні важелі надання дипломатичного тиску" на Північну Корею, пояснив співробітник Держдепартаменту.

За його словами, у керівництві Китаю, яке публічно в досить стриманих, у порівнянні, наприклад, з США, тонах прокоментувало заяви Сеула про причини загибелі корвета "Чхонан", зараз йдуть "суттєві дебати" щодо ситуації на Корейському півострові.

Поведінка КНДР "ускладнює їхню власну (тобто китайську) атмосферу безпеки", вважає американський дипломат. На його погляд, Пекін з плином часу "буде акуратно й обачно рухатися ближче до позиції Південної Кореї" щодо обставин загибелі корвета "Чхонан".

Початком змін позиції КНР здатний стати намічений на 28 травня візит прем'єра Держради Вень Цзябао в Сеул, вважає американський чиновник.

Коментуючи поточний стан зв'язків США та Республіки Корея, він і його колеги зі складу делегації Клінтон дали йому найвищу оцінку. "Найміцніший двосторонній альянс ми сьогодні маємо з Південною Кореєю", - сказав один з цих офіційних представників США.

На його думку, нинішні відносини Вашингтона і Сеула "не могли б бути глибше". "Вони (тобто жителі півдня) співробітничають з нами таким чином, який був би немислимий ще п'ять років тому", - заявив представник адміністрації США.

Він також додав, що Вашингтон був "дуже вражений" тим, як президент Південної Кореї Лі Мен Бак діяв в умовах кризи, викликаної загибеллю корвета.

Нагадаємо, що південнокорейський корвет "Чхонан" затонув 26 березня в Жовтому морі неподалік від зони розмежування з КНДР. Експертна комісія, створена за розпорядженням уряду Південної Кореї з залученням іноземних експертів, прийшла до висновку, що корабель був "знищений торпедою, випущеної з малого підводного човна КНДР". Сеул відмовився прийняти комісію з КНДР для перевірки пред'явлених доказів.

Читайте також:

Сеул почав військові навчання біля берегів КНДР

Південна Корея відкликає своїх громадян з КНДР

У Японському морі зникли чотири північнокорейські субмарини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: