США підготувалися до можливого порушення Росією договору про озброєння

Американські експерти дійшли висновку, що порушення Росією договору про СНО буде мати швидше політичні та економічні, а не військові наслідки.

Навіть широкомасштабне порушення Росією договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО) не вплине на безпеку США, оскільки ядерна перевага Вашингтона компенсує будь-які дії Москви. Про це у вівторок заявив помічник заступника міністра оборони США з політичних питань Джеймс Міллер, повідомляє агентство Associated Press.

Коментарі Міллера з приводу можливих порушень договору про СНО були зроблені на засіданні комітету Сенату з питань збройних сил. Він пояснив, що завдяки розміру і структурі американського арсеналу стратегічних ядерних озброєнь, так званої тріади, що складається з підводних човнів, бомбардувальників і наземних пускових установок, будь-які російські порушення не будуть мати значення для США.

Міллер також підкреслив, що боєздатність американських субмарин і бомбардувальників не буде змінюватися в залежності від виконання договору російською стороною. Цей факт, вважає аналітик, повинен відбити у Росії бажання таємно перевищити обмеження на ядерні боєголовки.

Доповідач при цьому відзначив, що вважає порушення Росією договору про СНО малоймовірним. Якщо воно все ж таки відбудеться, то буде мати швидше політичні та економічні, а не військові наслідки, вказав Міллер.

На доповідь Міллера відреагував сенатор-республіканець Джон Маккейн, який виступає проти ратифікації договору про СНО. Він поцікавився, навіщо взагалі потрібен цей договір, якщо його порушення не буде мати жодних наслідків, і чи не була підготовка документа тратою часу і грошей.

Позицію Міллера підтримав глава Стратегічного командування ВС США генерал Кевін Чілтон. Він запевнив сенаторів, що США будуть в змозі адекватно захищатися, якщо Москва порушить накладені договором обмеження.

Як відзначає агентство, не зважаючи на критичне ставлення деяких сенаторів до документа, він швидше за все буде ратифікований, але не раніше осені 2010 року. Після цього очікується і ратифікація з боку Державної думи.

Новий договір про СНО президенти Росії Дмитро Медведєв і США Барак Обама підписали 8 квітня 2010 в Празі. Документ повинен замінити угоду, яка була укладена між СРСР і США в 1991 році і термін дії якого закінчився в грудні 2009 року. Нова угода передбачає, що сторони скоротять кількість розгорнутих стратегічних носіїв до 700 одиниць. При цьому загальна кількість носіїв не повинно бути більше 800, а кількість боєзарядів буде обмежено 1550 одиницями. Договір укладається на 10 років.

Читайте також:

Барак Обама змусив росіян полюбити США

У США збирають підписи за знесення пам'ятника Сталіну

Стали відомі подробиці "обміну шпигунами" між Росією та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: