США підтримали Грузію

США запропонували Росії стримати риторику з приводу ракетної атаки на Грузію і заявили, що не вірять у те, ніби та атакувала себе сама.

США у вівторок запропонували Росії стримати свою риторику з приводу ракетної атаки на грузинську територію і заявили, що не вірять у те, що ракету, яка не розірвалася, скинули грузинські літаки.

Як заявив заступник помічника держсекретаря США по європейських відносинах Метт Брайза, США поки не можуть сказати, хто несе відповідальність за "напади на суверенну територію Грузії", проте "у нас немає підстави вважати, що Грузія сама себе розбомбила - це вже точно". За його словами, США не "бачать анінайменших доказів, що сталося саме так".

Представник держдепартаменту піддав критиці Росію за заяви, які, за його словами, "збільшують напруженість" у відносинах Росії і Грузії і затрудняють вирішення грузино-південноосетинського конфлікту: "Подібна риторика, яка стверджує, що Грузія сама на себе напала, зовсім не доцільна; вона лише збільшує напруженість".

Грузія ракета
Грузинські солдати на місці падіння ракети (Фото: spiegel.de)
Він також призвав Росію відкликати свої заперечення проти запропонованих ОБСЄ заходів по розширенню довіри між сторонами: подвоєння числа військових спостерігачів в зоні конфлікту з 12 до 24 чоловік і установку радарної системи стеження за польотами над цією територією: "Що все це (останній інцидент) показує, так це небезпека ескалації конфлікту у випадку, якщо росіяни не згодяться (на ці заходи)", заявив Брайза.

Разом з тим, Брайза похвалив Тбілісі за їх заяви із цього приводу до теперішнього моменту: "Відповідь грузинської сторони гідна похвали і помірна, і для подальшого руху до політичного вирішення конфлікту в Південній Осетії потрібно саме це. Час притримати риторику, і ми сподіваємося, що всі поводитимуться так само помірно, як поводиться Грузія".

"Ми знаємо, що був напад на Грузію і ми рішуче засуджуємо будь-які напади на Грузію, - цитує Брайзу агенція АР. - Ми твердо підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Грузії".

Раніше представник ООН заявив, що у організації немає інформації про те, хто несе відповідальність за інцидент, і повідомив, що ООН не має наміру вести своє розслідування із цього приводу, оскільки мандат місії ООН в Грузії обмежений територією Абхазії і не припускає присутності в Південній Осетії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: