Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США підтвердили знищення ватажка терористів "Аль-Каїди на Аравійському півострові"

Військова операція відбулася тиждень тому.

Білий дім офіційно підтвердив успішність проведеної за вказівкою президента США Дональда Трампа антитерористичної операції в Ємені, під час якої був знищений засновник та ватажок терористів "Аль-Каїди на Аравійському півострові" Касим аль-Раймі та його заступник Айман аль-Завахірі.

"Раймі приєднався до "Аль-Каїди" у 90-х роках, працюючи в Афганістані на Осама бін Ладена. За часів Раймі "Аль-Каїда на Аравійському півострові" вчиняла непристойне насильство над мирними жителями в Ємені та прагнула здійснити численні напади на США та наші сили. Його смерть ще більше погіршує стан "Аль-Каїди на Аравійському півострові" та глобальний рух "Аль-Каїди", і це наближає нас до усунення загроз, які ці групи представляють нашій національній безпеці. США, наші інтереси та наші союзники тепер перебувають у більшій безпеці завдяки його смерті. Ми будемо продовжувати захищати американський народ шляхом відстеження та усунення терористів, які прагнуть нам заподіяти шкоду", - ідеться в повідомленні Білого дому.

Раніше Держдепартамент США в рамках програми Rewards for Justice ( "Винагорода за допомогу правосуддю") оголосив нагороду в розмірі до 10 млн доларів за інформацію, яка допоможе встановити місцеперебування лідера терористів.

Що відомо про Касима аль-Раймі

У 1990-х роках Касим аль-Раймі навчав терористів в таборі "Аль-Каїди" в Афганістані, після чого повернувся в Ємен і став військовим командувачем "Аль-Каїди на Аравійському півострові". У 2005 році в Ємені він був засуджений до п'яти років позбавлення волі за організацію змови з метою вбивства посла США в Ємені, в 2006 році він утік.

Він також був пов'язаний з нападом на посольство США в Сані у вересні 2008 року, в результаті якого загинули 10 єменських охоронців, четверо цивільних осіб і шість терористів.

2009 року уряд Ємену звинуватив аль-Раймі в керівництві табором з підготовки терористів "Аль-Каїди" в єменській провінції Абьян.

У травні 2010 року особливим розпорядженням за номером 13224 Держдепартамент США оголосив аль-Раймі особливо небезпечним міжнародним терористом. Він був доданий до Об'єднаного списку Комітету з санкцій Організації Об'єднаних Націй (ООН), що пов'язані з терористичними "Аль-Каїдою" та "Ісламською державою".

Касим аль-Раймі був проголошений еміром "Аль-Каїди на Аравійському півострові" у червні 2015 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції