США планували влаштувати військовий переворот в Сирії - The Wall Street Journal

Людям, з якими в 2011 році на зв'язок виходили американці, пропонувалися різні "стимули".

Сирійські військові Башара Асада
Reuters
У Сирії з 2011 року триває громадянська війна
Адміністрація США, яка протягом останніх кількох років прагне відсторонити від влади президента Сирії Башара Асада, шукала контакти з представниками його режиму, які могли б здійснити військовий переворот.

Однак ці зусилля не увінчалися успіхом, пише The Wall Street Journal.

За даними видання, спочатку в ході розвитку кризи США намагалися знайти "тріщини" в сирійській владі, наявність яких сприяло б успіху військового перевороту. Однак достатньої кількості можливостей в цьому напрямку виявлено не було. Людям, з якими в 2011 році на зв'язок виходили американці, пропонувалися різні "стимули", щоб вони відмовилися від підтримки Асада. До літа 2012 року стратегія Білого дому у справі організації зміни режиму не вдалася. США перейшли до підтримки повстанців, але на цьому шляху просування було дуже повільним, відзначає видання.

В Сирії з 2011 року триває громадянська війна — уряду Асада протистоять як світські, так і ісламістські групи озброєної опозиції. В ході конфлікту набрала чинності угруповання "Ісламська держава". Її бойовикам вдалося встановити контроль над частиною території країни. Жертвами війни, за оцінками правозахисників, стали вже понад 230 тисяч осіб. Близько 11,5 мільйона сирійців — більше половини населення країни були змушені покинути свої будинки. З минулого року коаліція на чолі з США завдає ударів по позиціях ІГ. З 30 вересня повітряну операцію проти терористів в Сирії проводить Росія.

Адміністрація США незмінно наполягає на відхід Асада.

Рада Безпеки ООН 18 грудня одноголосно прийняв резолюцію в підтримку політичного процесу в Сирії.

Нагадаємо, що у Кремлі відреагували на звіт Amnesty International щодо 200 загиблих жителів Сирії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: