США планує відновити дипстосунки з КНДР

Після того, як Північна Корея погодилася позбутися ядерної зброї, міжнародна ізоляція цієї країни продовжує слабшати.

США розраховують встановити дипломатичні відносини з Північною Кореєю за підсумками шестисторонніх переговорів за ядерною програмою КНДР, заявив в ході візиту до Пхеньяну помічник держсекретаря США Крістофер Хілл.

Крістофер Хілл
Lenta.ru
Помічник держсекретаря США Крістофер Хілл
У понеділок він прибув до Північної Кореї перевірити, як просувається виведення з ладу основного ядерного реактора в Йонбені.

"Я думаю, в ході консультацій, які продовжаться, ми повністю підготуємо основу для встановлення дипломатичних відносин між США і КНДР", - сказав Хілл журналістам у понеділок увечері.

Як повідомляє японське агентство "Кіодо цусін", помічник держсекретаря заявив, що виведення з ладу всіх ядерних об'єктів КНДР буде значною передумовою для нормалізації відносин між Північною Кореєю і США.

Кажучи про майбутній раунд шестисторонніх переговорів Хілл відзначив: "Діючи за обопільною домовленістю, досягнутою в ході консультацій, ми підійшли до останнього етапу, і це надзвичайно важливий ступінь".

За його словами, повна доповідь за ядерною програмою стане основною темою виступу заступника глави МЗС КНДР Кім Ге Гвана.

Кім Чен Ір
Lenta.ru
Лідер КНДР Кім Чен Ір
Хілл також виразив упевненість у тому, що обидві сторони співпрацюватимуть і виконуватимуть свої зобов'язання. Хілл заявив, що зупинка робіт з розвитку ядерної програми внесе "драматичні поліпшення" як для відносин між США і КНДР, так і для світової спільноти в цілому.

Кажучи про дії Америки в плані рішення ядерного питання, Хілл підкреслив, що "США так само, як і КНДР, докладуть всі сили до співпраці".

"Я сподіваюся, що в ході цього візиту ми досягнемо повного розуміння", - сказав він.

Три дні тому в Сеулі Хілл на приватному заході в одному з університетів, заявив, що США мають в своєму розпорядженні докази, що Північна Корея закупила устаткування для збагачення урану.

За його словами, не дивлячись на те, що КНДР заперечує існування програми по збагаченню урану, є "достовірні докази" придбання Пхеньяном устаткування і матеріалів, які можуть бути використані для збагачення урану.

Ліквідація ядерних об'єктів в Йонбені є ключовим чинником в переговорах з Північною Кореєю, якій обіцяні економічна допомога і деякі політичні поступки в обмін на денуклеаризацию країни.

У вересні делегація ядерників із США, Росії і Китаю побувала в Йонбені. Тоді були вироблені рекомендації до засідання учасників чергового раунду шестисторонніх переговорів, за підсумками якого Пхеньян пообіцяв до кінця цього року вивести з ладу реактор.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: