США переводять базу винищувачів до кордонів Росії

Американські військові збираються перевести базу F-16 з Італії до Польщі. ЗМІ вважають, що НАТО цікавлять цілі на території республік колишнього СРСР.

Винищувачі США на Aviano
cnews.ru
Винищувачі США на авіабазі "Aviano" в Італії. Зображення Google Earth
Пентагон хоче перебазувати винищувачі F-16, нині розміщені в Італії, на авіабази на території Польщі, пише неофіційний орган Збройних сил США, журнал Star and Stripes.

За даними ЗМІ, план цей був опублікований в офіційному органі Пентагону журналі Air and Space Power Journal в статті, автором якої вказаний підполковник штабу ВПС США Кріс Сейдж.

Літаки F-16 наразі знаходяться на базі "Авіано". Автори статті вважають, що раніше винищувачі призначалися для нальотів на Югославію, проте зараз операторів Північноатлантичного блоку цікавлять інші цілі. Перегрупування дозволить підсилити сили НАТО в перспективному напрямі.

На думку підполковника Сейджа, створення авіабаз в Польщі дозволить розмістити винищувачі F-16 поблизу колишніх республік СРСР - таких, як Україна та Грузія.

Журналісти зазначають: щодо Грузії він, ймовірно, поспішив - між Польщею і Грузією є ще не одна держава, до того ж відстань від Грузії до Польщі така ж, як і до Італії. До того ж навряд чи F-16 долетить з Польщі до Грузії з повним озброєнням без дозаправки.

Ймовірно, НАТО цікавлять цілі на території абсолютно інших республік колишнього СРСР, не виключають ЗМІ. Серед інших чинників перебазування називають недостатні можливості для тренувань пілотів на базі "Авіано".

Зі свого боку, генерал американської армії Джон Креддок, головком НАТО в Європі, доповів конгресу США про те, що Москва "не буде церемонитися" зі своїми найближчими сусідами та європейськими країнами, які залежать від постачань палива.

Дії Москви під час війни з Грузією в серпні 2008 року і газового конфлікту з Україною в січні 2009 Креддок вважає спрямованими на ослаблення згуртованості Європи і зменшення впливу США в регіоні.

На думку генерала, війна в Південній Осетії зруйнувала уявлення про те, що кордони на території колишнього СРСР у безпеці.

За його словами, відносини США та Росії увійшли до фази невизначеності та перебувають в найгіршому стані з часів закінчення "холодної війни".

Читайте також:

Росія хоче розмістити в Абхазії бойові літаки

Секретна доповідь Пентагону: ядерний Ізраїль та "нацистське майбутнє" Росії

Обама хоче "перезавантажити" відносини США з Росією

США не вважають Україну полем бою між Росією і Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: