США планують створити у Киргизії ще одну військову базу

В Оші буде розміщено казарми для солдатів та гуртожитки для офіцерів. Розміщення під Ошем важкої артилерії і бронетанкових військ не планується.

США планують створити в Киргизії військову базу неподалік від міста Ош на півдні країни.

Про це повідомив телеканал Press TV.

Згідно із заявою американського міністерства оборони, там буде розміщено казарми для солдатів та гуртожитки для офіцерів. Військові, яких розквартирують на новій базі, будуть озброєні, крім стрілецької зброї, мінометами, калібр яких складе менш ніж 120 мм, і гранатометами.

Водночас, розміщення під Ошем важкої артилерії і бронетанкових військ не планується. За деякими даними орендна плата за цю базу становитиме 10 млн дол.

Як заявив заступник держсекретаря США Роберт Блейк, ситуація в Киргизстані залишається нестабільною, відносини між киргизьким та узбецьким населенням півдня цієї країни достатньо напружені. У Вашингтоні також стурбовані можливістю проникнення в Киргизстан бойовиків з Афганістану.

Як відомо, в 30 км від Бішкека, поруч з містом Кант, міститься єдина російська військова база в Киргизстані. У столиці ж, на території міжнародного аеропорту Бішкека, розташована американська військова база Манас. Її використовують для доставки вантажів і людей до Афганістану, де США і союзники проводять антитерористичну операцію.

Минулого року колишня влада Киргизії заявила про намір закрити базу Манас, проте переглянула своє рішення після того, як Вашингтон погодився потроїти плату за її використання - до 60 млн доларів на рік.

Нове керівництво країни на чолі з Розою Отунбаєвою погодилося ще на рік продовжити договір про оренду бази Манас, який закінчився в липні 2010 року.

Читайте також:

Киргизія пригрозила вигнати американських військових через сина Бакієва

Білорусь відмовилася видати Бакієва

Киргизстан направив Британії запит про екстрадицію сина Бакієва

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: