США планують затримати будівництво "Північного потоку-2" і готують нові санкції - Politico

США планують затримати будівництво "Північного потоку-2" і готують нові санкції - Politico

Associated Press

Водночас керівництво США вирішило відмовитися від санкцій проти Nord Stream 2 AG і її гендиректора.

Державний департамент США ініціює введення санкцій проти чотирьох компаній і чотирьох суден, задіяних в будівництві російського газопроводу "Північний потік-2". 

Про це, зокрема, йтиметься у звіті, який Держдеп представить Конгресу в середу, 19 травня, повідомляє Politico із посиланням на власні джерела.

"Адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти, що газопровід "Північний потік-2" - це російський геополітичний проєкт, який загрожує європейській енергетичній безпеці, а також безпеці України, східних союзників і партнерів в НАТО", - зауважив співрозмовник видання, який побажав залишитися анонімним.

За його словами, санкції проти суднобудівних компаній, що будують трубопровід, можуть затримати завершення будівництва "Північного потоку-2".

"Ми продовжуємо вивчати організації, залучені в діяльність, яка потенційно підлягає санкціям, і ясно даємо зрозуміти, що компанії, які беруть участь в будівництві "Північного потоку-2", ризикують піддатися санкціям", - додав він.

Зауважується, що противники трубопроводу розраховують отримати підтримку ФРН, якщо німецька партія "Зелені", котра виступає проти будівництва "Північного потоку-2", отримає місця в парламенті за підсумками виборів у вересні.

Водночас джерела Politico підтвердили інформацію Axios щодо наміру керівництва США відмовитися від санкцій проти оператора газопроводу - компанії Nord Stream 2 AG, і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.

"Новий крок адміністрації Байдена, ймовірно, викличе критику з боку конгресменів, які стверджують, що (...) Nord Stream 2 AG і її гендиректор підлягають санкціям відповідно до закону про захист енергетичної безпеки Європи PEESA від 2019 року", - підкреслюють автори.

Раніше німецьке Федеральне відомство з судноплавства та гідрографії дозволило продовжити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який прокладають в обхід України.

Як повідомлялося, Берлін наполягав на завершенні будівництва російського трубопроводу. Так, міністр фінансів Олаф Шольц заявляв, що проєкт закінчать, а канцлерка Ангела Меркель називала недоречним засобом санкції проти газопроводу, які США ввели у січні 2021 року. 

У компанії Nord Stream 2 твердять, що газопровід побудований на 95%.

Блінкен має жорстку позицію щодо "Північного потоку-2"

Блінкен має жорстку позицію щодо "Північного потоку-2"
Наступна публікація