США почали видачу українського нациста Німеччині

Івана Дем`янюка, відомого як Іван Грозний за знищення євреїв у концтаборах, екстрадують до Німеччини для суду.

Сполучені Штати почали процедуру екстрадиції до Німеччини Івана (Джона) Дем`янюка, який обвинувачується в причетності до знищення 29 тисяч ув'язнених концтабору в окупованій нацистами Польщі.

На початку березня Німеччина видала ордер на арешт Дем`янюка, і тепер США заявили про готовність його екстрадувати.

У листопаді минулого року слідчі в Мюнхені заявили, що їм вдалося одержати сотні документів і знайти деяку кількість свідків, які готові свідчити проти Дем`янюка.

"Вперше у нас є навіть список імен людей, яких Дем`янюк особисто відправляв в газові камери. У нас немає сумнівів в його відповідальності за смерть більше 29 тисяч євреїв", - заявив голова німецького управління по розслідуванню злочинів нацизму Курт Шрімм.

Іван Дем`янюк, який вже майже 30 років веде боротьбу за те, щоб залишитися в США, заперечує всі обвинувачення, що були йому пред'явлені.

Дем`янюк, який народився в 1920 році в одному з українських сіл, одержав право на в'їзд в США в 1951 році після того, як заявив, що служив в Червоній армії, але був узятий в полон в Криму і велику частину війни просидів в таборі як військовополонений. У 1952 році він прибув до Нью-Йорка і через шість років одержав американське громадянство.

Вперше звинувачення в здійсненні військових злочинів були висунуті проти нього в 1977 році.

Вже в 1981-у Дем`янюк втратив громадянство: суд дійшов висновку про те, що він брехав про своє військове минуле. Дем`янюк, було сказано у вердикті, служив в концентраційному таборі Треблінка в Польщі, де його знали під прізвиськом "Іван Грозний".

Дем`янюк заявляв, що знаходився в таборі як ув'язнений. Проте суд в 2002 році встановив, що він працював охоронцем в таборах Собібор, Майданек і Флоссенбург, де були знищені сотні тисяч людей.

Після втрати американського громадянства його вислали до Ізраїлю, де він був засуджений в 1988 році до страти.

Проте вердикт був анульований через п'ять років Верховним судом Ізраїлю, в розпорядження якого надійшли свідоцтва про те, що "Іваном Грізним" міг бути інший українець.

Дем`янюк повернувся в США, і один з суддів відмінив рішення міністерства юстиції і відновив його громадянство.

Проте в 2008 році Верховний суд США підтвердив рішення про депортацію українця.

Читайте також:

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Німеччина видала ордер на арешт українця-нациста

Франція визнала свою провину за Голокост

У Полтаві вибухнув скандал навколо пам’ятника Гітлеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: