США почали вивіз майна з авіабази в Киргизстані

За минулий рік через авіабази в Афганістан і назад було перевезено 189 тисяч військовослужбовців з 20 різних держав.

Американські військовослужбовці почали вивіз майна з авіабази Манас в Киргизстані.

Як заявив Блейн Холт - новий командувач 376-го експедиційного авіакрила ВПС США, що базується на цій базі, кілька літаків вже вивезли частину устаткування. При цьому частину майна вирішено було залишити в Киргизстані. "Наприклад, кілька сотень матраців віддали місцевим лікарням", - сказав колишній командувач коаліційної базою полковник Крістофер Бенс.

Він зазначив, що за минулий рік через авіабази в Афганістан і назад було перевезено 189 тисяч військовослужбовців з 20 різних держав. Крім цього, за його словами, протягом останнього року "базою було вкладено 60 млн доларів в киргизьку економіку і є ще 50 млн доларів, які ми готові вкласти, в тому числі в нове будівництво".

Загалом, як заявив Бенс, американські військовослужбовці готові вивезти базу в термін, який встановлений киргизькою владою (18 серпня).

У той самий час новий командувач Блейн Холт зазначив, що "наказу про згортання всіх сил" він поки не отримував. "Наскільки мені відомо, це питання обговорюється в верхах", - додав Холт.

Нагадаємо, 19 лютого парламент Киргизстану більшістю голосів прийняв рішення про денонсацію угоди з США про перебування їх військових контингентів на авіабазі в міжнародному аеропорту Манас у Бішкеку, а 20 лютого закон про виведення авіабази США з території країни підписав президент країни.

Президент Киргизстану Курманбек Бакієв оголосив про те, що базу буде виведено з території країни 3 лютого після візиту до Москви.

Читайте також:

Киргизія пропонує американцям залишитися на базі в "Манасі"

Киргизія розірвала всі угоди щодо авіабази "Манас"

Парламент Киргизії схвалив закриття бази США

Грузія готова розмістити в себе військову базу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: