США подарували сомалійцям 40 тонн зброї

Сполучені Штати надають військову допомогу офіційному уряду Сомалі.

Сполучені Штати за останні шість тижнів направили перехідному федеральному уряду Сомалі близько 40 тонн озброєнь і боєприпасів на допомогу в боротьбі з бойовиками-ісламістами. За словами представника Держдепартаменту США, вартість постачань урядовим силам Сомалі склала менше 10 млн доларів.

На цьому тижні Держдепартамент підтвердив, що США надають військову допомогу офіційному уряду Сомалі. Постачання почалися, після того, як повстанці з руху "Аш-Шабаб" на початку травня приступили до чергової спроби встановити контроль над всією територією країни.

Громадянська війна в Сомалі не вщухає фактично з 1991 року. За цей час у країні загинули близько 18 тисяч мирних мешканців, а також кілька тисяч військових і бойовиків. У Сомалі відсутня централізована влада, і країна фактично поділена на кілька областей, якими правлять кримінальні клани та угрупування ісламістів.

Бойовики "Аш-Шабаб" контролюють практично весь південь Сомалі і займають основні позиції у столиці Могадішо. У Вашингтоні побоюються, що ця африканська держава може стати притулком для міжнародного тероризму.

Читайте також:

Чотирьом сомалійцям відрубали руки і ноги за крадіжку телефонів

У Сомалі введено надзвичайний стан

В результаті теракту загинув міністр безпеки Сомалі

Бен Ладен закликав знищити президента Сомалі
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: