США погодились видати Німеччині українського нациста Дем’янюка

Івана Дем’янюка підозрюють в пособництві вбивствам майже 29 тисяч полонених євреїв у польських концтаборах.

Імміграційний суд США схвалив депортацію до Німеччини 89-річного уродженця України Джона (Івана) Дем’янюка на прізвисько "Іван Грозний", якого підозрюють в пособництві нацистам під час Другої світової війни. Саме на вимогу цього суду процедура висилки Дем’янюка з країни була припинена 3 квітня.

Американський імміграційний суд розпорядився припинити депортацію колишнього нациста через клопотання, подане захистом Дем’янюка. Юристи стверджували, що у зв'язку із слабким здоров'ям висилати Дем’янюка із США не можна. Крім того, адвокати висловили побоювання, що умови, в яких їх клієнт утримуватиметься в Німеччині, можуть бути прирівняні до тортур. Суд з доводами захисту Дем’янюка не погодився, і підтвердив рішення про його депортацію.

Івана Дем’янюка підозрюють в пособництві вбивствам майже 29 тисяч полонених євреїв, що утримувалися в польських концтаборах Треблінка і Собібор, де, за версією слідства, вихідець з України працював охоронцем. "Іван Грозний" свою причетність до цих злочинів заперечує.

У 1950-х роках Дем’янюк емігрував до США, де поміняв ім'я Іван на Джон. У 1964 році він отримав громадянство США. Через 22 роки його за запитом ізраїльських правоохоронних органів екстрадували до Ізраїлю. Суд засудив Дем’янюка до страти, проте в 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував цей вирок за недостатністю доказів.

По завершенню судового розгляду Дем’янюк повернувся в Сполучені Штати. У 2002 році його позбавили громадянства за те, що він приховав свій зв'язок з нацистами. Питання про екстрадицію Дем’янюка вирішувалося протягом майже 7 років, його пропонували вислати зокрема й в Україну. Сам "Іван Грозний" просив не висилати його із США, оскільки, в Україні, за словами Дем’янюка, його б піддали тортурам.

Читайте також:

США не видали Німеччині українця-нациста

Австралія видасть Угорщині одного з останніх нацистських злочинців

США почали видачу українського нациста Німеччині

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: