США погрожують Ірану наслідками за відмову виконати вимоги МАГАТЕ

США слідом за Європейським союзом висловлюють "серйозну стурбованість" становищем навколо ядерної програми Тегерана.

Відмова Ірану виконати в повній мірі вимоги Ради Безпеки ООН і Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що стосуються його ядерних розробок, не залишиться без наслідків. Таке попередження міститься в поширеній письмовій заяві прес-секретаря Білого дому Роберта Гіббса. Одночасно в цьому документі підкреслюється, що Сполучені Штати налаштовані на мирне врегулювання ядерної проблеми Ірану.

Як заявляє Гіббс, США слідом за Європейським союзом, який раніше того ж дня в підсумковому документі свого саміту висловився по Ірану, висловлюють "серйозну стурбованість" становищем навколо ядерної програми Тегерана. "Ми єдині зі своїми іноземними партнерами у заклику до Ірану в повній мірі виконувати свої міжнародні зобов'язання", - зазначає офіційний представник президента США.

За його словами, якщо Іран продовжуватиме відмовлятися "привести свою ядерну програму у повну відповідність до вимог Ради Безпеки ООН і МАГАТЕ, то виникнуть наслідки" таких дій Тегерана. "Ми будемо тісно консультуватися з нашими (закордонними) партнерами, щоб гарантувати, що ці наслідки виявляться значущими. Ми продовжимо оцінювати відповідь Ірану і разом зі своїми партнерами зробимо належні заходи, що знаходяться в руслі нашого спільного підходу до іранської ядерної програми", - повідомив Гіббс .

При цьому він запевнив, що адміністрація Обами "зі своїми (іноземними) партнерами зберігає прихильність роботі з Тегераном, щоб мирним дипломатичним чином зняти занепокоєння міжнародного співтовариства з приводу ядерної програми Ірану". "На сьогоднішній день Іран не скористався безліччю можливостей приступити до будівництва довіри (з іншими країнами), у тому числі пропозицією МАГАТЕ (про постачання палива) для дослідницького реактора в Тегерані.

Навпаки, дії іранського керівництва останніх декількох місяців призвели до зміцнення стурбованості міжнародного співтовариства щодо тверджень Тегерана про те, що його наміри в ядерній області носять виключно мирний характер. Нещодавно це було зазначено в доповіді генерального директора МАГАТЕ, а потім підтверджено вирішальним голосуванням ради керуючих цієї організації 27 листопада ", - вважає Гіббс.

Крім того, продовжує він, Іран, з погляду Вашингтона, "не виконав взяті на себе в Женеві зобов'язання провести подальші зустрічі з постійною п'ятіркою Ради Безпеки ООН і Німеччиною для обговорення його ядерної програми". "Пропозиція конструктивної взаємодії залишається на столі переговорів, і ми закликаємо Іран зробити конкретні кроки, слідуючи таким курсом", - йдеться в заяві прес-секретаря Білого дому.

Він також додає, що США "залишаються глибоко стривоженими ситуацією в сфері прав людини в Ірані, яка погіршується". "Ми продовжуємо закликати іранський уряд припинити використовувати насильство і переслідувати тих, хто прагне мирним чином скористатися своїми правами, що мають загальний характер, а також виконувати свої міжнародні зобов'язання, у тому числі в рамках Міжнародної конвенції з цивільних і політичних прав (прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1966) ", - заявляє Гіббс.

Читайте також:

США нагадала Ірану про термін прийняття рішення по резолюції МАГАТЕ

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

Іран розкритикував Росію за підтримку резолюції МАГАТЕ

Іран витратить 20 мільйонів доларів на викриття США і Великобританії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: