США пообіцяли Росії провести договір про СНО через Сенат

Під час зустрічі Барака Обами з Дмитром Мєдвєдєвим, той пообіцяв російському керівнику домогтися схвалення в Сенаті договору про СНО до кінця 2010 року.

Президент США Барак Обама на переговорах з російським президентом Дмитром Мєдвєдєвим пообіцяв домогтися схвалення в Сенаті договору про СНО до кінця 2010 року.

За словами Обами, він повідомив Мєдвєдєву, що має намір завершити ратифікацію договору про СНО в ході останньої сесії нинішнього скликання Конгресу і що це є першочерговим завданням. Президенти Росії та США зустрілися під час проходить в Йокогамі саміту Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

Нагадаємо, на початку листопада в США відбулися вибори до Конгресу. У січні 2011 року законодавчий орган збереться в новому складі, в якому у Демократичної партії буде менше місць, ніж у нинішньому. Зараз під контролем демократів знаходяться 59 мандатів, а у республіканців - 41.

Незважаючи на більшість у Сенаті, демократам доведеться заручитися підтримкою декількох сенаторів-республіканців, так як для ратифікації угоди потрібно не менше 67 голосів "за".

Нагадаємо, сенатський комітет з міжнародних відносин схвалив договір про СНО ще 16 вересня, тепер документ має розглянути і прийняти вся палата.

Договір про СНО було підписано президентами Росії і США в квітні 2010 року в Празі. Він, зокрема, передбачає скорочення з обох сторін кількості ядерних боєзарядів до 1500-1675 одиниць, а їх носіїв - до 500-1100 одиниць, тобто практично вдвічі в порівнянні з нинішніми обсягами.

Новий договір про СНО, необхідність укладання якого виникла після закінчення терміну дії колишнього в грудні 2009 року, повинен бути ратифікований парламентами обох країн. Російські депутати заявляли, що ратифікують угоду, як тільки це зроблять американські колеги.

Раніше повідомлялося, що глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив: на саміті Росія - НАТО в Лісабоні Росія сподівалася зафіксувати завершення періоду "після холодної війни" та почати рухатися в бік стратегічного партнерства, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Читайте також:

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Росія має намір остаточно помиритися зі США

Майже половина росіян не бачить в країні демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: