США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

У Білому домі пообіцяли не квапитися з підписанням нового договору з СНО та дати на його підготовку стільки часу, скільки потрібно.

США не збираються штучно прискорювати хід переговорів за новим договором про стратегічні наступальні озброєння (СНО), щоб підписати документ до саміту з нерозповсюдження, який пройде у Вашингтоні 12-13 квітня.

Про це заявив офіційний представник Білого дому Роберт Гіббс.

"Насправді, вони (переговорники від США і РФ) працюють над кількома питаннями, що залишилися в новій угоді, і ми, звичайно, сподіваємося, що це (вироблення готового тексту документа) буде зроблено в стислі терміни", - сказав Гіббс .

РФ і США заявляли, що текст угоди майже повністю узгоджений, і в даний час йде робота над деталями документа. Підписання нового договору по СНО сторони очікують "протягом декількох тижнів". Переговори за договором поновилися 9 березня в Женеві.

Відповідаючи на питання про те, чи планують переговорники встигнути узгодити текст договору і підготувати його до підписання на саміті у Вашингтоні, Гіббс сказав, що сторони будуть працювати над договором "стільки, скільки знадобиться", навіть якщо для цього буде потрібно кілька тижнів у квітні після саміту.

"Ми не хочемо наказним порядком форсувати переговори і ставити пріоритетом церемонію підписання до саміту", - зазначив Гіббс.

Росія і США ведуть переговори про укладення нового договору з СНО з літа 2009 року. Термін дії старого договору закінчився 5 грудня. Не дивлячись на заяви обох сторін про бажання якомога швидше укласти новий документ, РФ і США так і не змогли до кінця року прийти до консенсусу на переговорах щодо нового договору про СНО в Женеві. Каменем спотикання, за непідтвердженою офіційно інформацією, було питання механізму контролю і взаємних перевірок у рамках договору.

Читайте також:

НАТО має намір сприяти ядерному роззброєнню

Обама забракував проект нової ядерної доктрини США через його агресивність

Обама і Медведєв домовилися пришвидшити переговори про СНО
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: