США попросили ООН посилити санкції проти КНДР

Постійний представник США при ООН Сюзан Райс заявила, що США засуджують недавні дії Пхеньяна в ядерній сфері.

 США висказали надію, що ООН посилить режим міжнародного ембарго відносно КНДР у зв`язку з останніми діями Пхеньяна в ядерній сфері. Про це заявила постійний представник США при ООН Сюзан Райс після консультацій Радбезу з питання про виконання чинних санкцій проти Північної Кореї.

"Ми засуджуємо недавні дії Пхеньяна в ядерній сфері... Ми чекаємо, що санкційний комітет Ради безпеки ООН активізує свою роботу з пошуку варіанту запровадження жорсткіших санкцій відносно КНДР у зв`язку з недавніми діями в ядерній сфері", - сказала Райс.

У середині листопада США з посиланням на знімки, зроблені з супутників, а також на дані своїх експертів, заявили, що КНДР створює підприємство зі збагачення урану в ядерному дослідницькому центрі в Йонбене (за 100 км на північ від Пхеньяна).

США також зафіксували у районі головного ядерного полігону КНДР підвищену активність, яка може свідчити про підготовку до нового підземного випробування.

У квітні 2009 року КНДР здійснила пуск балістичної ракети, а в травні провела ядерне випробування. У відповідь на ці дії РБ ООН запровадив жорсткіші санкції, введені проти Пхеньяну в 2006 році після першого підземного атомного вибуху.

Північна Корея у відповідь вийшла із шестисторонніх переговорів з денуклеаризації Корейського півострова (РФ, США, КНР, Японія, Північна і Південна Кореї) і заявила про відновлення ядерної програми.

За словами Райс, тепер США мають намір добиватися ще більш жорстких санкцій. Вона також знову заявила про засудження Вашингтоном артилерійського обстрілу північнокорейською стороною південнокорейського острова Йонпхедо, який стався 23 листопада.

"Ми продовжимо працювати разом з світовою спільнотою для підтримки миру і стабільності в цьому регіоні і одночасно протистоятимемо тій загрозі, яку представляють дії Північної Кореї, що продовжуються, в ядерній сфері", - заявила Райс.

Нагадаємо, ситуація у регіоні загострилася після артилерійського обстрілу південнокорейського острова Йонпхедо з боку КНДР 23 листопада. У результаті загинули 2 південнокорейських військовослужбовця і два місцевих жителя.

Читайте також:

Маккейн закликав Китай змінити режим у КНДР

КНДР запідозрили у підготовці чергового ядерного випробування

США застерегли КНДР від ядерних випробувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: