США посилює боротьбу з тероризмом

Джордж Буш підписав у п'ятницю в Білому домі ухвалений конгресом закон про посилення боротьби з тероризмом у США.

Джордж Буш (Фото: www.abc.net.au)
Джордж Буш підписав закон, що суттєво посилює заходи захисту від можливих терактів у Сполучених Штатах. (Фото: www.abc.net.au)
Джордж Буш підписав у п'ятницю в Білому домі ухвалений конгресом закон про посилення боротьби з тероризмом у США.

”Цей законопроект розвиває значний прогрес, якого ми домоглися в зміцненні наших захисних заходів і безпеки американців після терактів 11 вересня 2001 року", - йдеться в поширеній у Вашинґтоні письмовій заяві Буша.

У ньому він наголосив, що в США створено міністерство внутрішньої безпеки і що "директор національної розвідки США очолює трансформовану розвідувальну спільноту, яка поліпшила свої можливості з виявлення, розуміння та протидії загрозам з боку терористів".

Документ під назвою "Акт 2007 року про реалізацію рекомендацій комісії з терактів 11 вересня 2001 року" виділяє на програми внутрішньої безпеки США наступного фінансового року 40 мільярдів доларів, в тому числі 4 мільярди на охорону й заходи безпеки на залізничному та міському автобусному транспорті.

При цьому буде виділено також 1,8 мільярди на програми попередження й захисту від тероризму в великих містах США, що їх уважають зоною високого терористичного ризику.

Теракт 11 вересня (Фото: www.rimco.ru)
Заходи безпеки США різко посилилися після теракту 11 вересня 2001 року. (Фото: www.rimco.ru)
Законопроект передбачає зміцнення візового та прикордонного контролю, обов'язковий огляд вантажів, що його перевозить пасажирський авіаційний і морський транспорт, а також перевірку в зарубіжних морських портах вантажів, спрямованих до США.

До документу включено також положення про те, що президент США, починаючи з поточного року, повинен оприлюднити сукупний бюджет "розвідувальної спільноти" США, що складається з 16 спецслужб. Дотепер дані про бюджет розвідки вважалися в США державним секретом.

Законопроект містить також окремий розділ, в якому просування демократії в зарубіжних країнах оголошено державною політикою США. У ньому ж містяться організаційні й фінансові заходи з лінії держдепартаменту США для реалізації такої задачі.

У документі є також положення про створення в структурі Білого дому нової посади координатора з недопущення розповсюдження зброї масового ураження й боротьби з тероризмом. Документ доручає президентові США провести переговори з президентом Росії про важливість прямих контактів між Білим домом і Кремлем для координації спільних зусиль урядів США і Росії в даній області.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: