США постачатиме Іраку винищувачі F-16

Міністр оборони Іраку проведе в Іраку переговори з постачання зброї та відвідає Курдистан. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Роберт Гейтс
Lenta.ru
Роберт Гейтс відбув з дводенним візитом в Ірак
Міністр оборони США Роберт Гейтс прибув до Іраку, щоб обговорити з його керівництвом питання безпеки і постачання американської зброї.

Дводенний візит проходить на фоні загрози нового міжетнічного протистояння в цій країні з урахуванням планів Вашингтона вивести звідти свої війська до кінця 2011 року.

Однієї з головних тем переговорів з прем'єром Нурі аль-Маліки й іншими представниками влади стане можливість продажу Іраку багатоцільових винищувачів F-16 - для захисту від зовнішніх загроз після відходу американців. Багдад хотів би придбати першу ескадрилью з 18 літаків вже цього року, а до 2020 року розраховує мати вже 96 винищувачів.

Крім того, Ірак має намір купити танки, бойові вертольоти і вантажні літаки. На це будуть витрачені мільярди доларів. Збройні операції обговорювалися серед інших тем під час візиту аль-Маліки до Вашингтона минулого тижня. Впродовж багатьох попередніх років озброєння Іраку постачали Росія, Китай і Франція.

Глава Пентагону також намагатиметься допомогти подолати "глибокі розбіжності" між курдами і арабами. З цією метою він відвідає столицю Іракського Курдистану - місто Ербіль. Місцева влада, судячи з усього, все більше віддаляється від центрального уряду в Багдаді й навіть здійснює нафтові операції, в законності яких можна засумніватися.

США побоюються, що боротьба між етнічними групами за контроль над багатими природними ресурсами регіонами Іраку порушить неміцний мир і зведе нанівець багаторічні зусилля з відновлення безпеки. В зв'язку з цим Гейтс закликав курдів і арабів врегулювати свої розбіжності до того, як американські війська повністю залишать Ірак.

В ході візиту глава Пентагону особисто оцінить хід підготовки до зміни основної місії військовослужбовців США в Іраку - від безпосередньої участі в бойових діях до підтримки і навчання національних військ.

Нагадаємо, 30 червня американці залишили іракські міста, передавши їх під повний контроль національних армії і поліції. Цей день в країні був офіційно оголошений святковим - як перший день "свободи".

Читайте також:

Анжеліна Джолі відвідала Ірак

В Баку загорілося посольство Іраку

Американка привласнила кошти ООН для Іраку

В Іраку вперше за сім років зіграли в футбол

ВідеоРоберт Гейтс прибув до Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: