США постачають на Схід сучасну зброю і створюють антиіранську коаліцію

США постачають на Схід сучасну зброю і створюють антиіранську коаліцію

Пентагон зміцнює своїх союзників на Ближньому Сході

Вашингтон продає "розумні бомби" ОАЕ та Саудівській Аравії, ракети Бахрейну та Оману.

Вашингтон активно озброює країни Близького Сходу з числа своїх союзників. Міністерство Оборони США сповістило Конгрес про наміри поставити в Об'єднані Арабські Емірати 4900 комплектів, що дозволяють переобладнати некеровані авіабомби в високоточну зброю підвищеної дальності.

Після модернізації звичайні фугасні бомби стануть "розумними" боєприпасами, які будуть наводити на ціль за допомогою системи GPS.

Загальна сума операції оцінюється в 304 мільйони доларів, при цьому, в число бомб, які планується оснастити приймачами GPS, 600 відносяться до розряду так званих "руйнівників бункерів" - кожна з них важить 1 тонну і здатна пробити залізобетонні перекриття товщиною до двох метрів.

Наразі на озброєнні у ОАЕ вже є кілька сотень високоточних бомб, а також великий парк сучасних американських винищувачів F-16.

"Дана угода посилить можливості ОАЕ з протидії існуючим та майбутнім загрозам регіональним, дозволить ВПС ОАЕ стати одними з найбільш боєздатних в регіоні, і тим самим послужить інтересам США, стримуючи можливу агресію в регіоні", - зазначають у Пентагоні.

Ще в 2008 році Абу-Дабі замовив в США системи протиповітряної оборони на 6,5 мільярдів доларів, цього року Конгрес США схвалив поставку ОАЕ мобільних комплексів ПРО "Таад" на 7 мільярдів доларів.

Таким чином, ОАЕ є одним з найбільших покупців американського озброєння, але далеко не єдиним в регіоні. Останнім часом США почали активно озброювати сусідів Ірану з числа своїх союзників.

Зокрема, в 2008 році Вашингтон продав 900 "розумних" бомб Саудівської Аравії, в цьому США оприлюднили свої плани щодо постачання в цю країну модернізованих винищувачів F-15 на рекордну суму в 60 мільярдів доларів.

У жовтні Держдепартамент також схвалив продаж озброєнь Бахрейну на 53 мільйони доларів. Наразі на порядку денному стоїть питання поставки Оману різних ракет ("Стінгери", ракети середньої дальності, ракети "повітря-повітря").

У той же час, зазначають західні ЗМІ, зміцнюючи антиіранську коаліцію, США самі не квапляться з радикальними кроками проти Тегерана. І хоча в західній пресі періодично з'являються повідомлення про можливі ударах по іранських об'єктах з повітря з боку США та Ізраїлю, американський міністр оборони Леон Паннета заявляє про те, що такий сценарій можливий виключно в крайньому випадку.

Читайте також:

Ізраїль "поки не збирається" нападати на Іран

Супутник показав сліди вибухів на ядерному об'єкті в Ірані

Американська армія озброїться "кораблями-привидами"

Повʼязані теми:

Наступна публікація