США поступляться Росії

США поступляться Росії щодо ДЗЗСЄ, щоб добитися пом'якшення її позиції щодо косовського та іранського питання.

танк
Lenta.ru
Росія 13 липня 2007 року ввела 15-денний мораторій на виконання умов ДОВСЄ і повинна вийти з угоди в ніч з 12 на 13 грудня.
США готові піти на поступки Росії за Договором про звичайні зброєні сили в Європі (ДЗЗСЄ), щоб добитися пом'якшення її позиції щодо косовського і іранського питання.

Ці поступки є частиною цілого пакету пропозицій, висунутих США, щоб змінити ставлення Москви до незалежності Косово і посилювання санкцій проти Ірану, пише газета The International Herald Tribune, посилаючись на дипломатичні джерела.

Росія 13 липня 2007 року ввела 15-денний мораторій на виконання умов ДЗЗСЄ і повинна вийти з угоди в ніч з 12 на 13 грудня, якщо на той час не буде досягнута домовленість із західними партнерами.

У Москві вимагають ратифікації всіма учасниками договору запропонованих в 1999 році поправок, які враховують геополітичні реалії, що змінилися з розпадом Радянського союзу.

За оцінками Міноборони РФ, НАТО вже перевищила максимальна кількість військової техніки на 5 тисяч 992 танки, 9 тисяч 882 бронемашини, 5 тисяч 111 артилерійських одиниць, 1 тисячу 497 бойових літаків і 531 ударний гелікоптер.

В середині жовтня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив після переговорів з держсекретарем США Кондолізою Райс, що американські пропозиції щодо ДЗЗСЄ є кроком "в правильному напрямі", розцінивши, проте, ці заходи як недостатні.

Подробиці нових американських пропозицій не розкриваються. Проте невеликі держави Центральної і Східної Європи висловлюють стурбованість, що досягнення домовленості між Росією і США може скласти загрозу їхній національній безпеці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: