США прагнуть введення "агресивних санкцій" проти Ірану

Обама заявив, якщо Іран придбає ядерну зброю, то це потенційно може призвести до гонки ядерних озброєнь на всьому Близькому Сході.

Президент США Барак Обама знов підтвердив заяву про можливість "агресивних санкцій" щодо Ірану в інтерв'ю телекомпанії Fox, хоча й додав, що ніякі інші варіанти досі не відкидаються.

Fox - компанія консервативного спрямування, і демократ Обама свідомо звертався до аудиторії, що відноситься до його політики досить скептично. Намагаючись її переконати, він наголосив, що проблема ядерної програми Ірану має для його адміністрації найвищий пріоритет.

"Це важка проблема, але нам треба її вирішити, бо якщо Іран придбає ядерну зброю, то це потенційно може призвести до гонки ядерних озброєнь на всьому Близькому Сході, а це завдало б колосальної шкоди інтересам нашої національної безпеки", - сказав американський лідер.

Звинувативши іранське керівництво в тому, ніби воно не намагається "вирішити проблему дипломатичними методами", Обама додав: "Ось тому ми будемо домагатися агресивних санкцій. Ми не знімаємо зі столу ніякі варіанти. Ми будемо продовжувати штовхати вперед (цей процес)".

Маючи в своєму розпорядженні ядерну зброю, Іран може спровокувати гонку озброєнь на Близькому Сході. На думку американського президента, одним з основних завдань Білого дому на сьогодні є запобігання саме такої загрози, як гонка озброєнь. Крім того, Обама вкотре вказав на необхідність не допустити можливості виробництва Іраном ядерної зброї.

Нагадаємо, США і низка інших країн Заходу підозрюють Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома і наполягають на введенні нових санкцій проти Тегерана. РБ ООН у попередні роки вже прийняла кілька резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма має мирний характер.

Читайте також:

Іран веде розробку ключового елемента атомної бомби

Іран мав намір придбати атомну бомбу за 10 млрд дол

Пентагон звинуватив Іран в підтримці талібів

Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: