США представили нову Національну військову стратегію: майбутнє – за коаліціями

На відміну від попередньої стратегії, в нинішній робиться акцент на "зміцнення міжнародної та регіональної безпеки".

Об'єднаний комітет начальників штабів армії США у вівторок вперше з 2004 року опублікував Національну військову стратегію. Документ являє собою розширену декларацію американської армії, в якій роз'яснюється, як планується застосовувати військову силу.

У 2004 році основним завданням армії декларувалася захист Сполучених Штатів, запобігання раптовим нападам та забезпечення переваги над противником. На відміну від попередньої стратегії, в нинішній робиться акцент на "зміцнення міжнародної та регіональної безпеки".

США, у разі необхідності, можуть протистояти будь-якій загрозі і самі, зазначено в документі, але "майбутнє - за коаліціями". І в цьому плані НАТО залишатиметься нашим головним багатонаціональним альянсом.

Відповідно до законодавства, Національна військова стратегія підлягає перегляду кожні два роки. Але зміни вносяться лише тоді, коли вони необхідні.

За словами високопоставленого джерела у Пентагоні, яке надало інформацію європейським ЗМІ, за сім років, що минули з ухвалення попередньої Стратегії, обстановка навколо США корінним чином змінилася. Тепер особливу увагу звертає на себе Азіатсько-Тихоокеанський регіон, де набирають міць Індія і Китай, продовжує розробляти свою ядерну програму КНДР. До того ж зміщується баланс сил у світовій економіці, посилюється боротьба за світові ресурси.

За словами джерела, американська армія вважає за необхідне досягти своїх цілей в Іраку і Афганістані, але розуміє, що слід не обмежуватися лише цими конфліктами, а визнати, що настав час звернути увагу і на ситуацію в інших регіонах світу.

У документі представлені також основні завдання Пентагону: "Протидіяти насильницькому екстремізму, стримувати і відбивати агресію, зміцнювати міжнародну і регіональну безпеку, формувати майбутні збройні сили".

Стратегічною метою залишається нанесення ураження угрупуванню "Аль-Каїда" та її прихильникам в Афганістані і Пакистані".

"Ми будемо продовжувати зусилля з ліквідації впливу талібів. Загроза екстремізму, однак, не обмежується тільки Південної та Центральною Азією. Угруповання, подібні до "Аль-Каїди" на Аравійському півострові", "Аль-Шабааб" і "Лашкар-е-Тайба", діють в Сомалі, Ємені та по всьому світу. У співпраці з нашими союзниками і партнерами ми будемо готові переслідувати, захоплювати і знищувати екстремістів, де б вони не знаходилися", - зазначено у документі.

За словами розробників стратегії, США прагнуть до миру і безпеки на планеті без ядерної зброї. "Однак до тих пір, поки така зброя існує, американські ядерні озброєння будуть продовжувати грати основну роль у стримуванні ядерного нападу на США, їх союзників і партнерів. Відповідно до бачення президента, ми будемо скорочувати чисельність своїх ядерних озброєнь", - говориться у стратегії.

Росії в документі приділяється всього дві пропозиції. "Ми будемо зміцнювати діалог та військове співробітництво з Росією, грунтуючись на наших успішних зусиллях зі скорочення стратегічних озброєнь. Ми маємо намір прагнути до співпраці з Росією в сферах контртероризму, протидії розповсюдженню ядерної зброї", - зазначають американські військові.

Щодо Китаю, у стратегії сказано, що Вашингтон "прагне до позитивної, всеосяжної співпраці" з Пекіном.

"У зв'язку з цим Пентагон має намір поглибити військові відносини з Китаєм, розширювати сфери взаємного інтересу та вигоди, розвивати взаєморозуміння, запобігати неправильні оцінки. Ми будемо просувати наші спільні інтереси".

У той же час США мають намір "продовжувати уважно стежити за розвитком збройних сил Китаю і тим, як це буде позначатися на військовому балансі в Тайванській протоці".

Читайте також:

Грузія може стати місцем для радару ПРО США

У США створюють винищувач шостого покоління

Кредитна мережа Пентагону потрапила до рук хакерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: