США придумали для Росії та її друзів страхітливий термін - VIRUS

На думку американського політолога, Венесуела, Іран та Росія створили так звану "вісь зла", яка загрожує західному світу. Взявши перши букви назв держав, їх союзу придумали страхітливу назву VIRUS.

Венесуела, Іран і Росія разом становлять нову "вісь зла", яку за першими літерами назв входять до неї держав можна позначити як VIRUS.

Країни альянсу VIRUS прагнуть до міжнародного домінування і загрожують миротворчим цілям США по всьому світу. Таку думку наводить на своєму сайті американська громадська організація Foreign Policy Association.

Експерт впливового політологічного американського журналу The Foreign Policy вважає, що термін VIRUS ефектний, страхітливий і скоро "подібно вірусу пошириться" в професійному співтоваристві політологів, проте ніякої цінності, окрім риторичної, не має.

Стаття під назвою "Глобальний VIRUS нестабільності" (A Global VIRUS of Instability) написана одним з аналітиків FPA Шоном Гофортом, який викладає світову політику і міжнародну політичну економію в університеті Південної Кароліни і є фахівцем з Латинської Америки.

Чавес з Путіном відвідає скачки
Уго Чавес та Володимир Путін
На думку Гофорта, Росія приєдналася до "осі єдності", яку Іран і Венесуела утворили ще в 2007 році, і тепер альянс VIRUS "загрожує Сполученим Штатам і всьому Західному ладу".

Тільки міркування політичної коректності не дозволяють офіційним особам позначити глобальну загрозу як таку, як це зробив колишній президент США Джордж Буш по відношенню до Ірану, Іраку і КНДР у 2002 році.

Термін "вісь зла" був використаний президентом США Джорджем Бушем у щорічному зверненні до Конгресу 29 січня 2002 року для опису режимів, які спонсують, на думку США, тероризм або розробляють зброю масового ураження і здатні передати її терористам. У своїй промові в якості таких держав Буш згадав Ірак, Іран і КНДР.

"Вісь єдності" Іран-Венесуела стає більш грізною і більш несприйнятливою до заперечень Заходу завдяки підтримці Росії, вважає політолог. Участь Росії в альянсі підтверджується її контрактами на постачання зброї Венесуелі та спробами не допустити жорстких санкцій по відношенню до Ірану.

Президент Венесуели Уго Чавес під час свого візиту до Ірану в 2007 році уклав з Махмудом Ахмадінежадом низку економічних угод. З того часу взаємні інвестиції постійно збільшуються. Дві країни підписали численні меморандуми домовленостей про технічні розробки, про співпрацю у банківській і фінансовій сфері, про розвідку і освоєння нафтогазових родовищ, а також про переробку нафти.

Чавес та Ахмадінежад
AFP
Уго Чавес та Махмуд Ахмадінежад
VIRUS представляє собою політичний альянс, який постійно розширює дипломатичне співробітництво і зміцнює свій військовий потенціал. До недавніх пір кожна з цих країн перебувала під контролем прозахідних сусідів - Ізраїлю, Колумбії і блоку НАТО.

Об'єднавшись, Венесуела, Іран і Росія представляють більш серйозну загрозу для "західного ладу", ніж кожна з них окремо. "Анди, Близький Схід і Східна Європа нагадують порохові бочки", - пише Гофорт. Росія прагне повернути собі статус наддержави, Іран і Венесуела прагнуть до переваги у своїх регіонах, також маючи приціл на глобальне домінування.

На думку політолога, приховуючи деякі свої зв'язки і виставляючи на показ інші, альянс розігрує складну партію, спрямовану на те, щоб спровокувати з боку найближчих співробітників США - Ізраїлю або Колумбії - "занадто гостру реакцію", наприклад, напад на Іран або Венесуелу, що в результаті призведе до "зростання антиамериканізму" і в кінцевому підсумку - до "краху імперії".

Ще однією метою альянсу експерт вважає розкол між США та Ізраїлем, що в перспективі дозволить реалізувати ядерну програму Ірану.

Боротьба з альянсом не повинна вилитися в жорсткий тиск з боку США: будь-які заяви про зміну режиму в цих країнах тільки спровокують подальше нарощування військового потенціалу і сплеск антиамериканської риторики. На думку Гофорта, США зможуть роз'єднати VIRUS за допомогою мудрих дипломатичних зусиль.

Це завдання спрощує той факт, що Венесуела, Іран і Росія не мають глибоких культурних і економічних зв'язків. Крім того, на щастя для Заходу, члени "осі зла" відчувають в даний час серйозні економічні труднощі: падіння цін на нафту скоротило їх доходи, а рівень безробіття та інфляції в Ірані і Венесуелі один з найвищих.

Читайте також:

Мєдвєдєв пожалівся, що найскладніші рішення він ухвалює сам - без Путіна

Російський Генштаб розкрив плани США та Ізраїлю розбомбити Іран

Ахмадінежад назвав ядерну стратегію США "ковбойською"

Ядерний демарш Путіна вразив США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: