США пригрозили Китаю дипломатичною ізоляцією

Якщо Пекін не підтримає прийняття нових санкцій проти Ірану, його чекає міжнародні ізоляція.

Державний секретар США Гілларі Клінтон попередила владу Китаю про можливість дипломатичної ізоляції в тому випадку, якщо КНР не підтримає введення додаткових санкцій відносно Ірану.

З такою заявою Клінтон виступила напередодні у Військовій школі в Парижі.

На думку американського держсекретаря, китайська влада не підтримує введення нових санкцій у зв'язку з небажанням загострювати відношення з своїм третім по величині постачальником нафти.

Проте, Клінтон підкреслила, що Іран в даний час представляє загрозу для всього Близького Сходу, а значить - і для інших постачальників нафти в регіоні.

Голова американського зовнішньополітичного відомства також уточнила, що США прикладуть всі можливі зусилля для ухвалення якомога жорсткішої резолюції Організації Об'єднаних Націй (ООН) відносно Ірану.

На думку Клінтон, на Близькому Сході в даний час складаються всі умови для початку "гонки озброєнняь". Зокрема, Ізраїль може почати проводити подібну політику через навислу над державою іранської загрози.

Заяви Клінтон прозвучали наступного дня після того, як верхня палата конгресу США прийняла законопроект, що дозволяє президентові країни Бараку Обамі ввести нові санкції відносно Ірану.

Санкції будуть направлені проти компаній, які постачають бензин та інше паливо в Ісламську Республіку. Іран, що є четвертим світовим експортером нафти, відчуває істотний дефіцит палива через відсутність достатньої кількості переробляючих потужностей.

Нагадаємо, керівництво Ірану відкинуло план Міжнародного агентства по атомній енергії (МАГАТЕ) при ООН про відправку урану за кордон для подальшого збагачення. Тегеран заявив, що країна виробить необхідне їй ядерне паливо самостійне.

США, Ізраїль і ряд інших держав звинувачують уряд Ірану в роботах із створення ядерної зброї. Лідери Ісламської Республіки наполягають, що ядерна програма країни носить мирний характер.

Читайте також:

Іран передрік кінець Ізраїлю

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому світу

Іран офіційно відмовив МАГАТЕ відправити уран за кордон для збагачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: