США продадуть Тайваню зброї на 6 мільярдів доларів попри волю Китаю

Пекін вимагає скасувати рішення Вашингтона з приводу продажу зброї Тайваню.

Пекін вимагає від США відкликати рішення про продаж зброї Тайваню і закликає не доводити напруженість до результату, якого ніхто "не хотів би побачити".

Позицію Китаю з цього питання послу США в Китаї Джону Хантсману озвучив заступник міністра закордонних справ КНР Хе Яфей.

Напередодні адміністрація США повідомила Конгрес про намір поставити Тайваню велику партію сучасного озброєння на загальну суму 6,4 мільярда доларів.

"Незважаючи на багаторазові протести Китаю американська сторона ухвалила помилкове рішення про продаж зброї Тайваню. ... Ми висловлюємо своє обурення і робимо серйозне подання (з цього питання)", - йдеться в заяві китайського дипломата.

За його словами, подібні дії "завдають шкоди двостороннім відносинам, мають серйозні негативний вплив на багато важливих сфер китайсько-американського співробітництва і можуть призвести до наслідків, які жодна зі сторін не хотіла б бачити", - відзначають в китайському МЗС.

Попередня домовленість про продаж Тайваню великої партії озброєння, всупереч багаторазовим протестам Пекіна, була досягнута в жовтні 2008 року при адміністрації Буша. У відповідь КНР перервала діалог з оборонних питань з Вашингтоном, який був відновлений лише в лютому 2009 року.

Тайвань є де-факто самоврядною територією з 1949 року, коли на острів з материкового Китаю бігли переможені в громадянській війні сили партії Гоміньдан. Пекін розглядає острів як невід'ємну частину території КНР, вважаючи його своєю провінцією. Такої ж позиції дотримуються всі країни світу, що встановили дипломатичні відносини з Пекіном.

Читайте також:

Китай закликав США не псувати двосторонні відносини поставками зброї на Тайвань

У Китаї розпалюється новий "меламіновий скандал"

Китай вважає брехнею звинувачення Клінтон в інтернет-цензурі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: