США продовжили економічні санкції проти Ірану

США ввели санкції відносно Ірану 14 листопада 1979 року. Це було зроблено після ісламської революції, що відбулась в Ірані.

США продовжили дію економічних санкцій відносно Ірану, запроваджених у 1979 році. Це рішення є технічним: щороку президент США подовжує дію цього документа. Проте в нинішньому році продовження нормативного документа збіглося з відмовою Тегерану направити свій уран для збагачення до Росії, на чому наполягали США та деякі інші держави.

США ввели санкції відносно Ірану 14 листопада 1979 року. Це було зроблено після ісламської революції, що відбулась в Ірані, і захоплення 4 листопада 1979 р. в заручники в Тегерані співробітників американського посольства. Тоді 63 дипломати США і троє цивільних осіб були затримані урядом Ісламської республіки. Американське керівництво спробувало вирішити конфлікт силоміць, провівши військову операцію "Орлиний кіготь". Проте вона закінчилася провалом: заручники звільнені не були, крім того загинуло 8 американських льотчиків, 5 військових вертольотів опинилися в руках персів.

Між США та Іраном 19 січня 1981 р. за посередництва уряду Алжиру були підписані так звані Алжирські угоди, після яких заручники і були звільнені. Вони провели у полоні 444 дні. Угоди передбачали також декілька принципів для налагодження відносин США та Ірану. Зокрема, США пообіцяли не втручатися у внутрішні справи Ірану, зняти торговельні санкції, "розморозити" заблоковані банківські рахунки.

Іран у свою чергу, обіцяв виплатити зовнішній борг перед США. Вашингтон вважає, що Тегеран не виконує ці угоди, а також розробляє ядерну програму, яка загрожує миру.

Дипвідносини між Вашингтоном і Тегераном досі не встановлено. Крім того, відносно Ірану діють міжнародні санкції.

Читайте також:

Лавров і Клінтон визнали Іран неготовим для нових санкцій

США таємно обсудили санкції проти Ірану без Росії та Китаю

США вимагають посилити санкції проти Ірану

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: