США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

Посередником у переговорах між США та Киргизстаном виступив турецький лідер Абдулла Гюль.

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження військової бази "Манас". Ця сума може бути надана під виглядом інвестицій з боку Туреччини.

За словами киргизького опозиціонера, кандидата в президенти країни Женішбека Назаралієва, турецький президент Абдулла Гюль, що активно підключився до американо-киргизьких переговорів з питання про виведення "Манаса", на зустрічі з Курманбеком Бакієвим прямо заявив, що у разі збереження авіабази Киргизстан може розраховувати на мільярд доларів інвестицій.

Американці зі свого боку також не раз заявляли, що збереження авіабази "Манас" може стимулювати нові вливання в економіку Киргизстану. За словами командувача авіабазою полковника Блейна Холта, США вже вклали у "Манас" 60 мільйонів доларів.

"У нас є ще 50 мільйонів доларів, які ми готові вкласти, якщо киргизький і американський уряди домовляться і підпишуть нову угоду", - заявив Холт.

Крім того, США раніше вже заявили про збільшення щорічної фінансової допомоги Киргизстану з 25 мільйонів доларів до 41,5 мільйонів. Ще близько 30 мільйонів мають бути інвестовані в модернізацію киргизької авіатранспортної системи.

Раніше повідомлялося, що США фактично змирилися зі втратою бази "Манас". У квітні 2009 року помічник держсекретаря США Річард Баучер, зокрема, заявив, що США не створюватимуть нову базу в Середній Азії замість "Манаса". Раніше про це ж заявила посол США в Таджикистані Трейсі Енн Джейкобсон. Проте, між Бішкеком і Вашингтоном йдуть активні переговори по "Манасу".

Указ про виведення американської бази "Манас" з території Киргизстану президент Курманбек Бакієв підписав наприкінці лютого 2009 року. Деякі спостерігачі пов'язали таке рішення з обіцянкою значної фінансової допомоги з боку Росії. На початку травня уряд Киргизстану назвав точну дату, до якої американці повинні залишити країну, - 18 серпня. США почали вивіз майна з "Манаса", проте, як наголосив командувач базою Блейн Холт, "наказу про згортання всіх сил" він не отримував.

Читайте також:

США почали вивіз майна з авіабази в Киргизстані

Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

Грузія готова розмістити в себе військову базу США

Киргизія пропонує американцям залишитися на базі в "Манасі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: