США пропонують відкласти покарання Ірану до кінця року

Пентагон вважає, що вердикт "Великої шістки" може бути неостаточним, і дає Ірану час довести мирне використання ядерної програми до кінця цього року.

США готові дати час Ірану виправдатися в очах світової спільноти до кінця року.

Офіційний представник Пентагону напередодні переговорів у Женеві заявив, що Штати не розглядають зустріч "Шістки" з представниками Ірану як останній шанс для Тегерана довести готовність до діалогу щодо ядерної програми.

За його словами, США домовилися зі своїми партнерами про те, що в переговорному процесі "потрібно досягти прогресу до кінця року".

Зазначимо, що самі переговори в Женеві вже розпочалися. У них беруть участь представники Ірану та країн так званої "Шістки", до якої входять постійні члени Ради Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Великобританія, Франція) і Німеччина. Консультації в Женеві стали першими переговорами між представниками США і Ірану після розриву дипвідносин в 1980 році.

Напередодні зустрічі 30 вересня до Вашингтона прибув міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі.

Найбільшою проблемою на переговорах в Женеві може стати небажання Тегерана говорити про свою ядерну програму і про будівництво другого заводу зі збагачення урану, про яке стало відомо минулого тижня, вважають дипломати.

Іранська сторона заявила, що її ядерні розробки не підлягають обговоренню, а на переговорах слід зайнятися питаннями безпеки в регіоні - наприклад, війною в Афганістані.

Іран наполягає, що його ядерна програма переслідує виключно мирні цілі та спрямована на забезпечення країни електроенергією. Тегеран проігнорував п'ять резолюцій Ради Безпеки ООН з вимогою припинити всі ядерні розробки.

Нагадаємо, офіційний Тегеран проінформував Міжнародне агентство з атомної енергії про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану.

МАГАТЕ зажадало від іранської влади дозволити міжнародним експертам негайно провести перевірку об'єкту - щоб переконатися, що він не підпадає під дію міжнародних угод про непоширення ядерної зброї.

США, Великобританія і Франція засудили Іран за таємне будівництво другого заводу зі збагачення урану. В свою чергу, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Іран має прийняти конкретні кроки з відновлення довіри до своєї ядерної програми.

Читайте також:

У Женеві вирішуватиметься доля другого ядерного заводу Ірану

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: