США просять у ЄС спецобладнання для збору нафти в Мексиканській затоці

Спецустаткування буде виділено Іспанією, Нідерландами та Європейським агентством морської безпеки. Служба берегової охорони США отримає "рукава" для відкачування нафтової плями.

Служба берегової охорони США направила до Єврокомісії запит про виділення спецобладнання для збору нафти, яка розлилася в Мексиканській затоці після затоплення платформи Deepwater Horizon.

Як повідомив представник виконавчої влади Євросоюзу Майкл Мен, через кілька годин після отримання запиту моніторингово-інформаційна служба Єврокомісії повідомила, що спецустаткування буде виділено Іспанією, Нідерландами та Європейським агентством морської безпеки. Служба берегової охорони США отримає "рукава" для відкачування нафтової плями.

При цьому оплату витрат з оренди і доставки спецобладнання візьмуть на себе американські контрактні компанії.

Мен зазначив, що Єврокомісія та Європейське агентство морської безпеки готові в разі необхідності направити до США бригаду експертів для надання допомоги з координації аварійних робіт.

Нагадаємо, керована компанією BP платформа Deepwater Horizon затонула біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня. Цьому передувала 36-годинна пожежа, що виникла внаслідок потужного вибуху. 11 людей загинуло.

Після затоплення платформи нафта почала витікати прямо в затоку, утворилася пляма, розміром більша за Бельгію.

17 травня компанія ВР почала бурити свердловину для глушіння витоку нафти з аварійної свердловини після того, як відкачати нафту з місця витоку за допомогою труби завдовжки більше 1,5 кілометра не вдалося. Безпосередньо над свердловиною раніше було встановлено захисний дзвін, через отвір у якому проходила труба.

Нині на боротьбу з витоком нафти мобілізовано сили Національної гвардії США. На очищення водної території направлено близько 930 суден. До процесу залучено більше 19 тисяч співробітників BP, інших компаній і державних відомств.

ВР оцінює збитки від розливу нафти в 930 млн доларів. Ця сума включає в себе вартість ліквідації наслідків розливу, герметизацію свердловини, буріння додаткових свердловин, гранти на допомогу країнам узбережжя Мексиканської затоки і виплати за позовами.

Напередодні в затоці проводилась операція Top Kill, в рамках якої до аварійної свердловину закачали спеціальний цементуючий розчин. Витік нафти з свердловини припинився, проте неясно, чи вистачить часу для герметизації гирла. Представники BP вважають, що говорити про успішний результат операції поки зарано.

Читайте також:

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

ВР почала цементувати нафтову свердловину в Мексиканській затоці

Експерти запропонували заглушити нафтову свердловину в США атомним вибухом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: