США проведуть з Росією переговори щодо бази Манас

США обговорюватимуть питання про американську базу Манас в Киргизії як з киргизькою, так і з російською владою.

США обговорюватимуть питання про американську базу Манас в Киргизії як з киргизькою, так і з російською владою. Про це, як повідомляє Voice of America, заявив представник Держдепартаменту країни Роберт Вуд.

"Напевно будуть деякі переговори з Росією, - говорить він. - Я не знаю, коли вони відбудуться. Проте ясно, що це питання - тема для обговорення з Росією". Вуд додав, що американська сторона продовжує обговорення цього питання з киргизьким керівництвом.

Нагадаємо, що 3 лютого, знаходячись з візитом в Москві, президент Киргизії Курманбек Бакієв оголосив про рішення закрити американську авіабазу, яка розташовується на території міжнародного аеропорту Манас, в декількох десятках кілометрів від Бішкека. База використовується американськими ВПС з 2001 року, вона була створена для підтримки операцій, що проводяться коаліційними силами в Афганістані.

Заява Бакієва була зроблена незабаром після того, як Росія погодилася виділити Киргизії кредит в два мільярди доларів і списати частину її боргу перед РФ. Багато спостерігачів розцінили виділення цих коштів як "плату" за видворення американської авіабази, якого давно добивалася Москва.

Тим часом російська влада висловила готовність співробітничати з США в рамках антитерористичних операцій в Афганістані. Росія, як заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, буде "готова до погоджених дій з державами коаліції". Російська територія могла б бути використана для транзиту вантажів до Афганістану.

Читайте також:
Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази
Уряд Киргизії схвалив закриття військової бази США
Американці здивовані заявою про закриття бази США в Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: